Кабмін збирається підвищити мінімальну зарплату

поділитись
Це чисто політичне рішення. Арсеній Яценюк збільшенням соцвиплат хоче підвищити рейтинг своєї політсили перед місцевими виборами

[image=17876 align=left] Кабмін шукає можливості підвищити мінімальну зарплату, повідомляють у прес-службі уряду.

"Ми думаємо, де взяти ресурси й на скільки підвищити зарплату", - сказав сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

У червні президент Петро Порошенко також звертався до Мінфіну з проханням виділити гроші на збільшення соцвиплат. Перед тим казав про ймовірне підвищення міністр соцполітики Павло Розенко.

"Будь-яке підвищення соцвиплат зараз для України недоречне. Воно може призвести до нового витка інфляції. Адже вільних грошей для цього немає, їх прийдеться додрукувати", - говорить "Знай" Дмитро Борячук, директор консалтингової компанії "Кейс-Україна".

Індексація зарплат, пенсій та інших соцвиплат передбачена урядом на грудень цього року. Як раніше повідомляли в Міністерстві соцполітики, прожитковий мінімум підвищать на 13%. Це – 153 грн. Оскільки мінімальна зарплата й прожитковий мінімум цьогоріч збігаються, то настільки ж зросте й найменша зарплатня.

[image=17875 align=left] "Особисто для кожного українця підвищення у 150 гривень не є суттєвим.Воно ніяк не перекриває 30-відсоткову цьогорічну інфляцію, не збільшує у кілька разів купівельну спроможність. А ось для держбюджету – це колосальні витрати", - зазначив економіст.

Читайте також Потрібно відмовитися від індексації соцвиплат - експерт

За даними Держстату, кожен шостий працівник в Україні отримує мінімальну зарплату. Така ситуація виникла через те, що більшість власників приватних підприємств, аби заощадити на податках, сплачують своїм працівникам лише мінімальну зарплату.

"Незважаючи на те, що індексація запланована на грудень, уряд хоче провести підвищення соцвиплат вже у вересні. Думаю, такі заяви говорять про одне – Арсеній Яценюк починає підготовку до місцевих виборів і хоче таким чином поліпшити свій рейтинг. Це суто політичний крок", - припускає Дмитро Боярчук.

Читайте також Середня зарплата в Україні зменшилася на 880 гривень

За підрахунками експерта, на передчасну індексацію з держбюджету підуть сотні мільйонів гривень. Причому ці гроші не принесуть для державної економіки ніякого позитивного ефекту.

"Є й інший негативний фактор – погіршення стосунків із МВФ. Відповідно до угоди із Фондом, ми не маємо збільшувати соцвиплати та посилювати інфляцію. На жаль, політика уряду стосовно підвищення зарплати до цього й призведе", - вважає експерт.

Нагадаємо, у травні міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що передчасна індексація може зашкодити платіжному балансу українського бюджету.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Що ж буде, коли ці дві країни все ж таки зважаться наставити один на одного зброю
0
0
17:14 19.07.2018
Пристебніться, ми покажемо вам, чому молитися перед польотом та посадкою - добра традиція в Україні
0
0
07:34 18.07.2018
Син священника і знавець релігії одночасно був провідником повстанців та ідеологом цілої армії
2
0
21:37 03.07.2018
"...історія в тому, що, що б я вам ні відповів, ви все одно не повірите" (С. Вакарчук)
2
0
12:18 27.06.2018