В Одесі затримали диверсійну групу, причетну до терактів в Одесі і попередило підготовку і проведення чергового вибуху. Про це сьогодні повідомила речник СБУ Олена Гітлянська.

"Ми вийшли на групу, яка готувала черговий теракт в Одесі. Розпочали контртерористичну операцію, в ході якої було затримано троє чоловік 40-45 років. Вони є палкими прихильниками комунізму. Пояснювали, що своїми діями хочуть повернути комунізм в Одесу. Зізналися в підготовці 10 терактів. Усього в Одесі було зафіксовано 24 терористичні операції. Сподіваємося, що найближчим часом вдасться вийти і на решту учасників терористичної організації" - говорить Гітлянська.

Затримані терористи розповіли, що в їхній бригаді була добре налагоджена розвідка. Один із них слідкував і шукав місця для закладання вибухівки, інший - виготовляв небезпечний пристрій, а третій закладав його. Кажуть, що вбивати нікого не хотіли, лише залякати. У чоловіків знайшли хімречовини, із яких була виготовлена вибухівка, і таймери. Подібні пристрої були виявлені на місці вибухів в Одесі.

"В Дніпропетровську готувалися такі ж теракти, до яких були причетні місцеві терористи. Відомо, що дніпропетровські комуністи брали участь у боях в АТО на боці сепаратистів, і навіть були там депутатами фейкового парламенту. Вони планували створити Дніпропетровську Народну Республіку" - каже Гітлянська.

В СБУ повідомили, що мають дані про причетність до терактів керівництва компартії України, але поки не розголошують прізвища. Якщо лідер компартії Петро Симоненко приїде в Україну, йому повідомлять про підозру та затримають.