Валютні позичальники купуватимуть долари дешевше

поділитись

З цього тижня власникам валютних кредитів не потрібно платити податок до Пенсійного фонду при купівлі іноземної валюти. Про це йдеться у постанові Нацбанку НБУ №220 від 9 квітня.

"Це нововведення трохи полегшить життя валютним позичальникам. Тепер при купівлі валюти вони платитимуть лише податок на армію – 1,5 відсотків від купленої готівки в іноземній валюті", - говорить "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

Щоб купити долари чи євро і не сплачувати податку, до банку чи обмінника варто взяти кредитну угоду. Касир має внести у власну базу даних номер цього договору.

"Це вже друга пільга для валютних позичальників. Першу прийняли торік. З позичальників зняли обмеження про купівлю валюти в еквіваленті 3 тисячі гривень. Вони можуть за день купити стільки, скільки потрібно", - каже Володимир Марченко

Матеріал за темою Президент ветує законопроект про валютні кредити

На його думку, політка Нацбанку щодо валютних позичальників є неправильною.

"Валютні позичальники – це люди, що свого часу перестали довіряти гривні, вони створювали ажіотаж на валюту. Чому зараз їм має допомагати Нацбанк? Особливий підхід до валютних позичальників створює всі умови для того, щоб вони, прикриваючись своїм статусом, займалися валютними спекуляціями. По-перше, вони на відміну від інших, можуть купувати значно більше валюти за день, по-друге, відтепер вона їм діставатиметься дешевше, ніж решті українців", - прогнозує експерт.

Матеріал за темою Закон про банкрутство сім'ї допоможе валютним позичальникам

У Міжнародному центрі перспективних досліджень вважають, що Нацбанк повинен створити комплексний підхід до вирішення проблем валютних позичальників.

"Вони громадяни України, тому не можна їх кидати сам на сам із проблемами. Остання ініціатива НБУ суттєво нічого не вирішує. Єдине, що допомогло б позичальникам і не несло удару вітчизняній банківській системі, це подовження кредитного періоду на такий термін, щоб позичальники платити щомісячні внески за кредитами не більші ніж 2013 року"

Нагадаємо, Верховна рада в першому читанні прийняла законопроект про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті. Ним передбачено, що всі банки зобов'язані протягом місяця провести реструктуризацію валютних зобов'язань за кредитним договором. Проте президент не підписав цього законопроекту.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Політика
18.01.2018
На їх концертах ніколи не буває пусто. Адже побачити вживу цих людей мріють тисячі фанатів
0
0
20:00 18.01.2018
Язичницькі ритуали, грецькі гетери і римська бюрократія
0
0
19:06 17.01.2018
Реліквія, якої соромиться Ватикан
1
0
19:02 13.01.2018
Між Вавилоном, Скіфією та Сарматією
0
0
19:04 10.01.2018