Сьогодні вперше за останній тиждень вартість нафти почала падати. Сировина тепер коштує не 64 долари за барель, а 63,25. Незначне падіння цін на нафту пояснюють тим, що американські запаси "чорного золота" за останній місяць виросли на 2,4 млн тонн.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"На світових ринках зараз нафти більше ніж треба, тому далі буде незначна тенденція до подешевшання сировини", - говорить "Знай" Олександр Сіренко, аналітик компанії "ЮПЕКО".
Матеріал за темою Після зняття санкцій з Ірану нафта подешевшає
до 10 доларів за барель
На підвищення вартості нафти на світових ринках можуть вплинути збройні конфлікти в районі видобутку нафти та попит на сировину. Якщо попит скорочуватиметься, нафта дешевшатиме.
Не зважаючи на незначне зниження цін на сировину, вартість пального в Україні не змінилася. Бензин марки "А-95" продають від 20,5 до 22 грн, залежно від бренду автозаправної мережі.
"Такі ціни зберігатимуться й у наступні кілька місяців. Вони мало залежні від цін на нафту. На вартість нашого бензину більше впливає девальвація гривні та політично-економічна ситуація. Наприклад, минулого року на світових ринках вартість нафти різко обвалилася, а вартість бензину в Україні збільшилася утричі. Спрацював фактор знецінення гривні", - пояснює аналітик.
Матеріал за темою "Половина пального в Україні – контрабандне" - експерт
Вартість бензину залежатиме від курсу.
"А також від частоти його коливань. Якщо він буде коливатиметься щотижня, пальне подорожчає. Якщо ж зберігатиметься теперішня ситуація, ціни на пальне не зміняться", - каже Олександр Сіренко.
Нагадаємо, у кінці минулого тижня у Тегерані пройшли перемовини між США, провідними європейськими країнами та Іраном. Ірану запропонували відмовитися від двох третин потужностей з виробництва ядерної зброї в обмін на зняття обмежень з продажу нафти. Тому восени очікується суттєве зниження цін на нафту.