Куди піти і що подивитись на найближчі вихідні у столиці? Добірка найцікавіших подій від "Знай".

П'ятниця, 15 травня, Пре-паті фестивалю "Країна мрій"

Час: о 19:00

Локація: Клуб "Atlas", вул. Артема 37-41, місто Київ

Квитки: 100-400 гривень

Основа препаті – диско-лаунж сцена, на якій розгорнеться драйвова вечірка з етно-дискотекою, запальними діджей-сетами: O'SKRYPKA, MISHUKOFF, DERBASTLER, AMARYLIO, FA MAJOR та затишним етно-лаунжем: SHOPPING HOUR, SUN GROOVE. Організатори обіцяють музичні експромти без рамок і стереотипів.

На заході разом із Олегом Скрипкою виступлять гурти Go-A, Shopping Hour, Sun Groove та The DOOX.

П'ятниця, 15 травня, Міжнародний фестиваль традиційних культур "ЕтноСвіт"

Час: 15 травня - з 16:00, 16 та 17 травня із 11:00.

Локація: "Мистецький Арсенал", вул. Лаврська, 10-12, м. Київ.

Квитки: 40 гривень

200 майстрів з України та країн світу представлятимуть ремесла та їх традиційні технології, ярмарок традиційних ремесел, дитячий простір (традиційні ігри, забави, майстер-класи), традиційна кухня з різних куточків світу та запашний козацький куліш, виступи фольклорних гуртів.

Серед гостей фестивалю представники Франції, Греції, Білорусі, Литви, Грузії, Узбекистану, Туреччини та інші.

У музичній програмі: гурт "Божичі", Ярослав Джусь та "Шпилясті кобзарі", "Хорея козацька", "ДримбаДаДзига" та багато інших.

Субота, 16 травня, VII Всеукраїнський вестиваль робототехніки Robotica 2015

Час: 10:00

Локація: "Палац спорту", Спортивна площа, 1, м. Київ.

Квитки: безкоштовно

150 команд українських школярів будуть боротися за звання кращого робототехніка країни та за право представляти Україну на Всесвітній олімпіаді з робототехніки. Олімпіаду супроводжуватиме виставка найсучасніших роботів від українських розробників.

Більше 1000 дітей представлять свої роботи у Дитячому архітектурному конкурсі "Моє місто". Учасники та гості фестивалю побачать, у якому місті хочуть жити сучасні діти - завтрашні архітектори та конструктори .

В програмі фестивалю також різноманітна конкурсна програма з безліччю призів, інтерактивні уроки для дітей, і флешмоб– будівництво величезної 3D карти України.

Субота, 16 травня, Велопарад дівчат

Час: 15:00

Локація: початок параду - Національна опера України, вул. Володимирська, 50, м. Київ.

Квитки: безкоштовно

Концепція: сукні, підбори, кошики, квіти, шалики, капелюшки, панчохи і не тільки – але все для дівчат!

Учасниці велопараду вдягнуться у п'яти стилях: казкові дівчатка, елеганс, етно, сюрприз (визначиться додатковим голосуванням). 5 колон їхатиме 5ма різними маршрутами.

Меседж місту від організаторів - велосипед можна використовувати для найрізноманітніших поїздок: на зустріч з друзями, на побачення, вечірку, у будь-яких щоденних справах і при цьому можна залишатися стильною.

Субота, 16 травня, День вуличної музики

Час: із 9:00

Локація: Контрактова площа, Пейзажна алея, Історичний музей, м. Київ.

Квитки: безкоштовно

У столиці, а також у тринадцяти інших містах України, вдруге відбудеться День Вуличної Музики. Традиційно у третю суботу травня на вулиці своїх міст виходять сотні музикантів професіоналів та аматорів, які грають і співають свою музику.

День Вуличної Музики – це наймаштабніший музичний волонтерський проект у світі, започаткований легендарним литовським музикантом Андрюсом Мамонтовасом 9 років тому у Вільнюсі. За 9 років до литовського свята музики долучились також Латвія, Ірландія, Великобританія, Грузія, Нідерланди, Бельгія та Норвегія. Цього року завдяки організаторам свята в Україні до Дня Вуличної Музики також приєдналась українська громада в Португалії.

Неділя, 17 травня, Перший Авіафестиваль на Чайці

Час: із 12:00, 16 та 17 травня

Локація: Аероклуб Чайка, вул. Антонова, 5, с. Петропавлівська Борщагівка, Київська область.

Квитки: 100 гривень

Показові виступи пілотів, змагання за кубок Нестерова та Уточкіна, парні злети Ан-2, парашютні стрибки, фестиваль повітряних куль Монгольферія.

Неділя, 17 травня, Ніч музеїв у Києві

Час: 20:00 16 травня із 20:00 по 17:00 18 травня.

Локація: Мистецький арсенал, Музей історії України, Музей Тараса Шевченка, Національний художній музей України, Зоологічний музей, Музей однієї вулиці, Музей Івана Гончара.

Квитки: залежать від обраної локації та події

У всьому світі 18 травня вважається днем працівника музею. На честь цього більшість музеїв в цю ніч відкриваються двері всім бажаючим.

Наприклад, художній музей роздасть учасникам кольорові позначки на одяг, відповідні одній з двох запропонованих тем для дискусій. За кольором можна буде дізнатися інших бажаючих подискутувати на певну тему, і потім поспілкуватися віч-на-віч або ж у компанії інших шанувальників мистецтва.

А музей Івана Гончара 17-18 травня із 10:00 до 17:00 пускатиме відвідувачів безкоштовно. Кожен бажаючий зможе обрати собі улюблений експонат і зробити власні підписи або історії до нього. Тексти можна буде писати на кольорових стікерах і клеїти поряд із обраними експонатами.

У такому вигляді експозиція залишатиметься протягом наступного тижня, а кращі анотації використають для модернізації музейного простору цього року.