Уряд висуне вимогу про арешт закордонного майна Росії як компенсацію збитків, яких Україна зазнала внаслідок окупації Криму. Про це вчора заявила заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Таку практику застосовували вже не раз. Подібно світова спільнота боролася із владою Слободана Мілошовича в Югославії. Арештовували майно цієї держави в інших країнах. Та й український літак Ан "Руслан" свого часу арештували у Канаді за непогашені борги України перед якоюсь європейською країною", - говорить Володимир Марченко, аналітик компанії АФС.
Він вважає, що з Росією такий спосіб може не спрацювати.
"По-перше, наша влада втратила багато часу. Вони не подали до суду в жодну міжнародну інстанцію, не арештували російське майно в Україні. Он на кожному кроці російські банки. По-друге, коли йдеться про сильну ядерну державу в світової спільноти поняття справедливості перестає працювати", - каже експерт.
Матеріал за темою Американська агенція виганяє кримських фотографів
На його думку, рішення про арешт російського майна прийматимуть кілька років.
"Західна Європа бізнесово дуже переплетена з Росією, тому вони не будуть наступати собі на горло", - прогнозує фахівець.
Україна має почати арешт російського майна на своїй території, висунути Росії ультиматум і перекрити водопостачання та електропостачання на півострів.
"Так, є ризик, що почнуться повномасштабні військові дії. Проте Україна повинна показати всьому світові, що може сама вирішувати такі питання. Не варто соромитися президенту ставити ультаматум і Франції, Англії і США, які підписували меморандум про територіальну цілісність України", - вважає Володимир Марченко.
Нагадаємо, раніше у Міністерстві юстиції повідомляли, що збитки завдані росіянами за привласнені підприємства становлять близько 1 трильйона гривень.