Усі держзакупівлі до півмільйону гривень проводитимуть в Інтернеті

поділитись

0

378

Після вступу закону в дію, закупівлі будуть відбувати в системі ProZorro, до якою має доступ кожний громадянин

Більшість державних закупівель може проводитися через онлайн-торги вже до кінця року. Верховна рада підтримала запровадження електронних торгів на закупівлю послуг до 200 тисяч гривень та роботи до 1,2 млн. Загалом в Інтернеті мають розміщати усі державні замовлення до 500 тисяч гривень.

"Це зачистить коло компаній, наближених до влади, які зазвичай отримували державні замовлення. Законом скасовується обов'язкова перевірка усіх учасників торгів перед конкурсом, надання купи довідок та ліцензій", - пояснив "Знай" зміст ініціативи експерт Реанімаційного пакету реформ Ярослав Юрчишин.

За новою процедурою перевіряти наявність необхідних документів будуть лише у компаній-переможців. Раніше спрощену процедуру дозволялося застосовувати лише для закупівель до 300 тисяч гривень.

"Старі правила дозволяли чиновникам гальмувати оголошення конкурсів. Це шкодило інтересам держави, зокрема, у закупівлях для потреб АТО. Після вступу закону в дію ці закупівлі будуть відбуватися в системі ProZorro, до якою має доступ кожний громадянин", - сказав Юрчишин.

Читайте також: Укроборонпром перейшов на електронний документообіг

Якщо депутати встигнуть прийняти закон в другому читанні до кінця поточної сесії – він може вступити в дію вже цього року.

За вимогою Європейського союзу та стандартами Світової організації торгівлі, уся документація буде представлена англійською та українською мовами.

Законопроект також зобов'язує публікувати інформацію про закупівлі всім компаніям, які постачають теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення. Це підвищить прозорість діяльності природних монополій та дозволить побачити різницю в тарифах по регіонам України.

[image=9382]

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Техно
19.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Перші хрестові походи та унікальна держава в пісках Палестини
0
0
14:01 22.07.2017
Секстремістка виступила проти законопроекту про аборти
0
0
13:46 21.07.2017
Як прихильникам парламенту вдалося реформувати армію і перемогти роялістів у Британії XVII століття
0
0
19:48 19.07.2017
Куратор секс-лекції розповіла про побоїще, яке відбулося в одному з київських кафе
0
0
16:58 19.07.2017