"Ефективний іноземець може виграти президентські вибори" - Пономарь

поділитись
Реформи не просто потрібні, а давно перезріли. Враховуючи ще й війну на сході, реформи необхідно робити швидко і радикально

В Україні серед чиновників вищих рангів стає дедалі більше іноземців. Окрім членів уряду, міністра економіки і торгівлі Айвараса Абромавичуса та міністра фінансів Наталії Яресько, в Україні працюють колишні високопосадовці з Грузії – голова Одеської ОДА Міхеыл Саакашвілі, заступник Генпрокурора Давид Сакварелідзе, заступник міністра внутрышных справ Ека Згуладзе.

Про доцільність призначення на керівні посади іноземців "Знай" розповідає популярний блогер, економічний експерт Олег Пономарь.

[image=12351 align=left]

Як ставитесь до того, що на найвищі посади призначають так званих "варягів"?

- Підтримую двома руками. Бо реформи не просто потрібні, а давно перезріли. Враховуючи ще й війну на сході, реформи потрібно робити швидко і радикально. Тому нам треба наступне: а) досвід, б) незаангажованість іноземців в наші політичні та бізнесові взаємозв'язки.

Чому саме ці якості?

- Навіщо щось вигадувати й учитись на ходу, коли потрібно все робити швидко? У нас на навчання і помилки просто немає часу. Є вже досвід країн Балтії, Грузії, Сінгапуру – беремо його. Є люди, є визнані в світі фахівці. Ми їх запрошуємо, а вони нам швидко роблять все, що треба. Не бачу вагомих аргументів проти цього.

Читайте також: Кіпр перестане бути податковим раєм для українського бізнесу – Яресько

Чому така важлива незаангажованість в українські політичні та бізнесові реалії?

- Наші політики та бізнесмени, при всіх можливих чеснотах, пов'язані купою бізнесових та дружніх ниток один з одним. Тому вони не можуть рвати зв'язки і рубати гордієві вузли швидко. Бо ти можеш з кимось посваритись та наступити на чиїсь інтереси. Візьмемо якогось міністра. Він виріс в Україні, у нього родичі й знайомі, які приходять і щось просять. А нам треба швидко реформувати країну: байдуже - співпадає це з інтересами друзів і рідні чи ні.

Це я кажу про дрібні побутові речі, а є ж іще монополізм в "Укрпошті", "Укрспирті" або "Укразалізниці". Є корупційні, напівкорупційні чи просто неефективні схеми. Їх треба різати і, водночас, відбирати заробіток у багатьох людей. Іноземцю прийняти таке рішення на порядок легше. Плюс, він це все вже робив.

Які країни оптимальні для рекрутингу найкращих менеджерів?

- Треба дивитись на країни, які більше схожі на нас за ментальністю та проводили реформи. Це держави Східної Європи - Польща, Словаччина, Чехія і Румунія. Є країни Балтії і Грузія. У них схожі структури економіки, які долали перехід від радянської моделі до капіталізму, вільного ринку, європейських стандартів.

Читайте також: Саакашвілі наказав замінити митників на модельних дівчат і хлопців

Зарплати в західних компаніях на порядок вищі, ніж на держслужбі в Україні. Як цю проблему вирішити?

- Є два моменти. Перший: ми беремо патріотів. У них не тільки фінансова мотивація. Маємо приклад Наталії Яресько. Звісно, що її зарплата міністра поступається тому, що вона могла б заробляти на Заході в консалтингу. Але вона патріот, має українське коріння, вважає, що мусить це зробити.

Друге: західні партнери можуть платити чи доплачувати "варягам" з американських і європейських фондів. Наприклад, Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні, сказав, що з ресурсів американського уряду платитимуть зарплату команді Саакашвілі в Одесі. Були повідомлення, що ЄС шукає формулу для доплати українським чиновниками з фондів Євросоюзу.

Це для того, щоб не було корумпованості і люди могли віддавати весь час і думки роботі.

Також треба пам'ятати, що є фахівці з світовим ім'ям у дуже вузькій сфері. Вони їздять по всьому світу і працюють на непостійній основі, проектно. Їх теж треба запрошувати.

[image=12352]

Варто лімітувати найвищі посади, щоб туди не потрапляли "варяги"? Приміром, можуть таку людину обрати президентом України?

- Ліміти не потрібні. Якщо хтось з "варягів" стане двигуном реформ і нашим національним героєм, у нього чи неї, звісно, вже буде український паспорт. Якщо законодавчі умови дозволяють, лімітів не повинно бути. Головне, щоб все відповідало законодавству і вимогам Конституції (ст 103, президент має жити в Україні 10 років перед днем виборів. - "Знай") А місце, де проведені молоді роки, не має значення. Головне – ефективність роботи. Якщо іноземці працюватимуть ефективно, люди за них самі проголосують.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Суспільство
19.01.2018
Вибір редакції, Ексклюзив, Шоу-бізнес
18.01.2018
Матір винахідника та інженера Ілона Маска побувала у Києві.
0
0
04:42 04.12.2017
Найцікавіше про творчість журналістки
0
0
15:13 26.10.2017
Економічний експерт Максим Праздніков пояснив раптову любов політиків до криптовалюти
0
0
09:10 30.08.2017