На курсах "Ділова англійська для вимушених переселенців" до кінця весни буде навчаться понад 600 людей. Організатори кажуть, що це допоможе переселенцям у влаштуванні на роботу в п'яти містах України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Києві, Одесі, Дніпропетровську, Миколаєві та Луганську до кінця місяця розпочнуться безкоштовні онлайн-курси для переселенців. Можливість навчання забезпечать навіть тим, хто не має комп'ютеру та інтернету.
"Якщо два роки тому фахівців з окупованих територій одразу й залюбки брали на роботу в інших регіонах України – наразі їм потрібні додаткові навички. Попит на курси страшенний – люди готові їздити на навчання з передмість і сіл, за десятки кілометрів, оскільки розуміють, наскільки це може змінити їх життя", - розповіла "Знай" керівник Луганській громадській організації "АМІ-Схід" та один з ініціаторів проекту Тетяна Воронцова.
Організатори кажуть, що багато кваліфікованих переселенців на новому місці залишилися без всього, навіть, без доступу в інтернет. До 50% слухачів курсу готові їхати скільки треба, аби їх взяли на курси.
Курс триватиме 4 місяці, щотижня для навчання потрібно витрачати не менше шести годин. Раз на тиждень учасники спілкуватимуться із вчителями не менше півгодини у Скайпі чи Google Hangout для покращення розмовних навичок. По завершенні курсу учасникам видадуть сертифікати.
"Я особисто знайома з журналістом, якій був вимушений виїхати з Луганську з дружиною та трьома дітьми. Там він залишив будинок, кар'єру, статус; орендує дім у передмісті Києві та утримує всю родину. Довго шукав роботу й знайшов лише за три тисячі гривень. Йому сказали, що якщо б він володів англійською – його зарплата зросла б втричі", - пояснює Воронцова.
Читайте також: Українські офіцери мають за рік вивчити англійську мову
З її слів, минулого роки вони вже реалізували схожий проект з навчання дітей з обмеженими можливостями в інтернете. Причому, навчали не тільки англійської мові, а й ще кільком шкільним предметам.
"Із результатами нашого проекту ознайомлені у Міністерстві освіти. Було б гарно, якщо ця ініціатива стала частиною загального плану з адаптації переселенців, а навчання відбувалося на постійній основі", - сподівається Воронцова.
Нагадаємо, що в липні цього року президент Порошенко пообіцяв зробити знання англійської обов'язковою умовою при прийомі на роботу в державні органи. Для цього при районних адміністраціях Києва та ще в кількох містах запустили безкоштовні курси для усіх бажаючих.