Найбільша річка Сумщини почервоніла. Уже кілька днів у Псьолі тече червона вода.

Місцевих жителів кривавий вигляд водойми неабияк непокоїть, передає телеканал новин "24" і зазначає, що нещодавно в інтернеті з'явилось відео, на якому видно, як у річку Псел із труби виливається червона рідина.

"Із тієї труби якась субстанція витікала у дуже великих об'ємах. Доволі гнітюче враження справляє, тому що річка й далі перефарбовується в такий рожевий колір. Особливо це видно взимку", – пояснив один з жителів сум.

Це підтверджують і місцеві рибалки. В місті ходять чутки, що це — результат миття найближчого басейну. Він розташований у спорткомплексі неподалік. Однак в адміністрації закладу запевнили, що це не їхніх рук справа і вказали на "Водоканал". Мовляв, це все через стічні води з доріг, які потрапляють до ріки.

У "Водоканалі" свою провину визнали та запевнили: брудну воду злили у ріку, аби вберегти квартири сумчан. Адже червона вода після ремонтних робіт могла потекти у домашніх кранах. Там також заспокоїли: екологи, мовляв, не мають жодних претензій до таких зливів у річку Псел.

Популярні новини зараз

Головні новини за 2 грудня: закриття України через "Омікрон", людина під поїздом в метро, держбюджет на 2022 рік і "ріднулі" Злати Огнєвіч

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Злата Огнєвіч готова назвати ім'я переможця "Холостячки", обранець випадково "спалився": "Каблучка у руці"

Показати ще

Читайте також: П'ятьох рибалок врятували на Дунаї

Утім фахівці іншої думки і погрожують штрафами.

"Зливання неочищених або недостатньо очищених вод в природні водні об'єкти є порушенням природоохоронного законодавства. Сума збитків може коливатися від кількох тисяч до десятків, навіть сотень мільйонів гривень" , – розповіла головний інженер Держекоінспекції Сумської області Наталія Новак.

Остаточну суму завданої природі шкоди екоінспекція визначить після результатів усіх експертиз.