У День української писемності та мови, 9 листопада, на Українському радіо відбудеться радіодиктант національної єдності. Про це повідомили в прес-службі Держкомтелерадіо.

Так, спеціально підготовлений текст диктуватиме лінгвіст та радіоведучий Олександр Авраменко із студії, а почесні гості писатимуть його в аудиторії ім.М.Максимовича Київського університету ім.Тараса Шевченка.

Серед гостей будуть віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, міністр освіти Cергій Квіт, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, митці, науковці, громадські діячі, а також двадцять найкращих учнів київських шкіл.

Диктант вперше транслюватиметься одночасно в радіо- та телеефірі. Причому в телеефірі він транслюватиметься з сурдоперекладом, щоб люди із вадами слуху теж мали змогу долучитися до патріотичного флешмобу.

Як повідомляється, цього року радіодиктант отримав статус міжнародного, хоча і раніше у ньому брали участь українці зарубіжжя. Про свою участь у написанні диктанту офіційно оголосили українські громади китайських міст Шанхая і Тяньшоу.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

ЗАЗ випустить для українців "Запорожець" за півмільйона (оновлено)

Олександра Кучеренко зізналася в коханні, але не Дмитру Комарову: "Йому належить частина мого серця"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Читайте також: При Азарові у нас була "азірівка", а тепер "аваківка" - Ірина Фаріон

У диктанті можуть взяти участь всі охочі. Для цього достатньо увімкнути об 11:00 перший канал Українського радіо або телеканал "UA.Перший". Диктант складатиметься зі 160-170 слів. Для перевірки слід надіслати його протягом двох днів на адресу Українського радіо.

Для переможців, які напишуть диктант без жодної помилки, підготовлені спеціальні призи — книги з авторськими автографами. А КНУ імені Тараса Шевченка подарує декому із переможців "Кобзар" Т.Шевченка.