Росія може окупувати країни Балтії за лічені дні - експерти

поділитись

0

246

Армія РФ відпрацьовувала сценарій нападу на Данію, Норвегію і Фінляндію

Росія може бути готова до захоплення країн Балтії. Якщо вона піде на це, то план з окупації буде реалізований за лічені дні.

Такий невтішний прогноз дала організація Center for European Policy Analysis, який підготував експерт з питань Східної Європи і Росії Едвард Лукас.

Армія РФ відпрацьовувала сценарій нападу на Данію, Норвегію і Фінляндію. Якщо брати до уваги роздробленість Північної Європи, окупаційна операція могла б пройти швидко. НАТО і США втратили б свій істотний вплив на континенті.

Потенційні країни-жертви здатні себе захистити, об'єднавши зусилля - їх загальний ВВП складає $2,3 трильйона, що на третину більше, ніж у Росії. "А загальні витрати на армію складають $33 мільярди. Крім того, дев'ять європейських країн мають кращу авіацію, флот, кибервійська і спецназ. Проте все це не захистить їх від Росії, оскільки всі ці країни ніяк не об'єднані: одні входять в НАТО і ЄС, а деякі не входять. Норвегія і Фінляндія зберігали військовий нейтралітет", - йдеться у звіті.

Читайте также: Путін скликає Раду безпеки Росії через санкції

Експерти попереджають, що агресивність РФ зростає. "Сценарій навчань передбачає швидку окупацію півночі Норвегії, Аландських островів, шведського острова Готланд і данського Борнхольм", - пише Лукас. Тим часом, Європа залишається спокійною і упевненою, що агресії їй не варто чекати. Це може зіграти для континенту злий жарт.

Офіційна Москва вважає такі заяви вигадкою і завіряє, що не збираються нападати на країни Балтії. Експерти радять не вірити словам Кремля, оскільки є досвід невірних заяв, наприклад, що російських військ немає в Криму і на Донбасі України.

Нагадаємо, на початку червня Латвія зафіксувала на відстані 8 морських миль від свого кордону російські військові фрегати. 9 червня винищувачі НАТО перехопили російський літак-розвідник поблизу Латвії, він тоді став четвертим за два дні, та ін.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Суспільство
17.10.2017
Такої реакції від політиків активісти не очікували
0
0
12:27 17.10.2017
Ситуація під стінами урядових будівель загострюється
0
0
11:44 17.10.2017
Учасники акції протесту чітко висловили цілу низку вимог до політиків
0
0
10:48 17.10.2017
Кількість людей кожної хвилини збільшується, рахунок пішов на тисячі
0
0
10:15 17.10.2017
Хвороби, які забирали мільйони життів
0
0
19:28 16.10.2017