Росія може окупувати країни Балтії за лічені дні - експерти

поділитись
Армія РФ відпрацьовувала сценарій нападу на Данію, Норвегію і Фінляндію

Росія може бути готова до захоплення країн Балтії. Якщо вона піде на це, то план з окупації буде реалізований за лічені дні.

Такий невтішний прогноз дала організація Center for European Policy Analysis, який підготував експерт з питань Східної Європи і Росії Едвард Лукас.

Армія РФ відпрацьовувала сценарій нападу на Данію, Норвегію і Фінляндію. Якщо брати до уваги роздробленість Північної Європи, окупаційна операція могла б пройти швидко. НАТО і США втратили б свій істотний вплив на континенті.

Потенційні країни-жертви здатні себе захистити, об'єднавши зусилля - їх загальний ВВП складає $2,3 трильйона, що на третину більше, ніж у Росії. "А загальні витрати на армію складають $33 мільярди. Крім того, дев'ять європейських країн мають кращу авіацію, флот, кибервійська і спецназ. Проте все це не захистить їх від Росії, оскільки всі ці країни ніяк не об'єднані: одні входять в НАТО і ЄС, а деякі не входять. Норвегія і Фінляндія зберігали військовий нейтралітет", - йдеться у звіті.

Читайте также: Путін скликає Раду безпеки Росії через санкції

Експерти попереджають, що агресивність РФ зростає. "Сценарій навчань передбачає швидку окупацію півночі Норвегії, Аландських островів, шведського острова Готланд і данського Борнхольм", - пише Лукас. Тим часом, Європа залишається спокійною і упевненою, що агресії їй не варто чекати. Це може зіграти для континенту злий жарт.

Офіційна Москва вважає такі заяви вигадкою і завіряє, що не збираються нападати на країни Балтії. Експерти радять не вірити словам Кремля, оскільки є досвід невірних заяв, наприклад, що російських військ немає в Криму і на Донбасі України.

Нагадаємо, на початку червня Латвія зафіксувала на відстані 8 морських миль від свого кордону російські військові фрегати. 9 червня винищувачі НАТО перехопили російський літак-розвідник поблизу Латвії, він тоді став четвертим за два дні, та ін.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Столиця
17.07.2018
Син священника і знавець релігії одночасно був провідником повстанців та ідеологом цілої армії
2
0
21:37 03.07.2018
"...історія в тому, що, що б я вам ні відповів, ви все одно не повірите" (С. Вакарчук)
2
0
12:18 27.06.2018
Липень символізує не тільки середину літа, але і розпал туристичного сезону
0
0
10:10 20.06.2018
Отримати інфекційне захворювання, злягти із отруєнням можна дуже швидко. Тому візьміть ці поради на озброєння
0
0
20:36 18.06.2018