Текст президентського законопроекту №9037 про внесення відповідних змін до Конституції України оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Президент Петро Порошенко пропонує закріпити незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію в преамбулі Основного Закону.

«Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави», — йдеться в пояснювальній записці.

У статті 85 пропонують визначити, що до повноважень Верховної Ради належить «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Популярні новини зараз

Юрій Ткач кумедно "підкотив" до своєї "дружини" Ірини Сопонару: "Киця"

Slavia відверто зізналася, що відчуває до Дзідзьо після розлучення: "Михайлові не дуже сподобалося"

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

Статтю 102 запропоновано доповнити положенням про те, що «Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Стаття 116 доповнюється новим пунктом, згідно з яким Кабінет міністрів «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору». Зазначимо, що для внесення змін у Конституцію необхідно мінімум 300 голосів в парламенті.

Раніше повідомлялося, що в Україні переглянуть всі-всі закони. Клімкін анонсував переоцінку всіх договорів, раніше укладених з країною-агресором.

Нагадаємо, Порошенко пообіцяв школярам, що скоро вони будуть жити в Євросоюзі, але не все так "світло і безхмарно".

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Україна у вересні повідомить РФ про припинення договору про дружбу.

Також "Знай.uа" писав, що Порошенко в США обговорив Крим і Донбас.