Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун вже довгий час одна з найкращих ньюсмейкров у країні. Її поради про те, що людям можна сидіти на холодному або про те, кому можна пити молоко - безцінні.

Не варто забувати, що роздаючи ці поради в.о. міністра встигає їздити по різних екзотичних країнах. Особливо їй полюбилося Балі, про що сьогодні, 9 листопада, запитали депутати у прем'єра Володимира Гройсмана. За його словами, Супрун їздить до країн з теплим кліматом на різні зустрічі, присвячені фінансовим питанням. Як то кажуть, поєднує приємне з корисним.

Комп'ютер або вакцини?

Також варто відзначити, що поки в країні не вистачає необхідних вакцин і людям доводиться витрачати величезні гроші, щоб знайти необхідні ліки, в МОЗ вирішили закупити техніку на три мільйони гривень. І це не якесь медичне обладнання, а ноутбук і персональний комп'ютер.

Складно сказати, що ж це за техніка за таку ціну, але видно в МОЗ щось знають.

«Без технічних характеристик складно сказати, чому за комп'ютер і ноутбук така ціна, - розповів нам працівник київської IT- компанії Павло. - Але в будь-якому випадку якщо і є така техніка, вона призначена тільки для спеціалізованих компаній. Для звичайного користування це дивна вартість».

А тепер давайте порахуємо, скільки за ці гроші можна було б купити вакцин від грипу, адже не треба бути провидцем, щоб зрозуміти, що скоро настане епідемія цієї хвороби, як у нас зазвичай відбувається в зимовий період у країні.

За офіційними даними, вартість вакцини зараз коливається від 200 до 350 гривень. У МОЗ кажуть, що лікування грипу, за різними оцінками, обійдеться пацієнту від 420 до 2 800 в залежності від тяжкості перебігу хвороби. Прості підрахунки говорять, що замість цієї дорогої техніки, яка ще не зрозуміло для чого, відомство могло б закупити 15 тис. вакцин від грипу. Але видно бажання мати ноутбук і комп'ютер за три мільйони гривень важливіше, ніж здоров'я українців.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що Україна впровадить нові правила видачі ліків.

Також ми писали про те, що вакцинація провалена і давали поради, які популярні продукти не можна купувати на вулиці.