Цьогоріч Україна почне серійне виробництво реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) "Вільха". Це модернізована версія "Смерча" періоду СРСР. Цей ракетний комплекс оснащений системою самонаведення і вражає ціль на відстані 120 км. Про це повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, передає "Сегодня".

"Вільха" вважається одним із зразків високоточної зброї, яку розробили у досить короткі терміни. Високоточна вона тому, що здатна вражати цілі з гарантованою точністю вище 50%.

"Думаю, що вже цьогоріч ми отримаємо певну кількість модернізованих систем "Смерч" із можливостями, які забезпечує нова розробка", – пояснює експерт.

Порівняно із радянським "Смерчем", українська "Вільха" отримає автоматизовані системи управління і нові високоточні снаряди.

"Тепер кожна ракета має свою мету і на дальності 70 км може знищувати цілі не за площею, як старий "Смерч", а точковим попаданням. Друга ключова відмінність – автоматизована система, що дозволяє призначити кожній ракеті свою мету".

Згурець наголосив, що також "Вільха" отримає високоточну реактивну систему залпового вогню.

"У передній частині ракети розташовані 92 маленьких двигуни, які коректують політ ракети. "Вільха" - це новий зразок озброєння", - зазначив  експерт.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що окупанти сказилися і не шкодують боєприпасів: поранено українського героя.

Як повідомляв портал "Знай.uа": українські герої показали, як виживають у люті морози: на стіні тризуб із серпантину, а тепло тільки від буржуйки.

Українські військові кажуть, що снайпери ворога останнім часом аж надто активізувались. Працюють парами вдень і вночі, а також постійно змінюють своє місцерозташування після пари пострілів.

Також Знай.uа" писав, що в зоні бойових дій не так давно зафіксували обстріл бойовиками житлового будинку. Окупанти обстріляли населений пункт, який знаходиться недалеко від Маріуполя, після чого місцеві жителі повідомили про попадання куль в житловий будинок.