Греція висловила свою позицію щодо ситуації в Україні. Вона вимагає звільнити доступ до українського морського порту Маріуполя та забезпечити безперервну його роботу. Росія в свою чергу повинна дотримуватися умов договору між Україною та РФ від 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки.

Про це заявив Надзвичайний та Повноважний посол Греції в Україні Георгіос Пукаміссас в інтерв'ю виданню DT.ua.

"Греція виступає за те, щоб був вільний доступ до порту, щоб його робота не переривалася. Для нормальної роботи порту потрібно, щоб ніхто не створював труднощів, ні Росія, ні хтось інший",
– наголосив він.

За словами дипломата, Грецію має тісні зв'язки з портами України. Зокрема очільників країни цікавить те, що відбувається на північному узбережжі Азовського моря, адже в районі Маріуполя проживає величезна кількість греків.

"Греція – морська держава, що має особливі зв'язки з такими містами-портами як Одеса і Маріуполь. Якщо Європу більше цікавить, що відбувається на сході України, то Грецію – на північному узбережжі Азовського моря, оскільки в районі Маріуполя проживають греки. Їх налічується близько 100 тисяч. Ми хотіли б, щоб ці люди не відчували жодних проблем у зв'язку із труднощами в роботі порту, оскільки його неповна завантаженість спричиняє соціально-економічні проблеми", – додав Пукаміссас.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Михайло Заливако пригрів на грудях таємничу красуню: "Це любов"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

Показати ще

Також, він підкреслив, що РФ має дотримуватися умов договору щодо використання Азовського моря.

"Наша країна хотіла б, щоб ситуація в Азовському морі й Керченській протоці відповідала статтям, прописаним у договорі 2003 року. Ми вважаємо, що Росія повинна дотримуватися умов договору 2003 року", – підсумував посол Греції.

Договір між Україною та Росією 2003 року - це договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, який був підписаний після конфлікту між двома країнами навколо українського острова коса Тузла.

Згідно з угодою, Азовське море і Керченська протока де-юре є "внутрішніми водами України і Російської Федерації" без розмежування кордонів. При цьому в документі прописані принципи свободи судноплавства для торгових суден і військових кораблів обох країн, а також розмежоване Азовське море.

Нагадаємо, що Кремль пригрозив новою війною у Керченській протоці: будуть жорстко затримані та покарані.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", побиття активіста Асанова в Криму: потерпілий розкрив деталі нападу, помста за допомогу українським морякам

Також Знай.ua" писав про те, що трагедія судна з вугіллям в Туреччині була передбачувана: контракт за ціною в кілька життів