17 жовтня, четвер, Володимир Зеленський, президент України, підтвердив своїм підписом закон "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг", повідомили в прес-службі президента.

Законопроєкти були ухвалені Верховною Радою ще 20 вересня. Згідно із законами, тепер усі підприємці повинні вести грошовий оборот через касовий апарат, з'явилося визначення "електронний чек", "грошова винагорода для покупця" (кешбек). Ті підприємці, які не будуть після покупки видавати клієнту чек в паперовому або електронному вигляді, можуть бути оштрафовані.

Засідання Кабінету міністрів і Зеленського

Зеленський підписав, як передає прес-служба, ще один закон, який стосується підприємців: "Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб – підприємців".

Згідно з цим законом, Кабмін повинен сформувати спеціальну координаційну раду, яка буде займатися діяльністю малих підприємців, залучаючи до роботи представників бізнесу. Документ зобов'язує за 2 тижні написати проєкти законів, які працювали б "на покращення умов для розвитку підприємництва", та подати їх на розгляд у ВР.

Популярні новини зараз
Кому доведеться добровільно відмовитися від соцвиплат Ігнорувати не можна прийти: як в Україні з 1 червня зміниться загальна мобілізація 5-річна дівчина народила здорового сина і вижила сама: батькове ім'я ретельно ховається По 3600 грн щомісяця на півроку: як українцям оформити державні виплати
Показати ще

Як відомо, координаційна рада і Кабінет міністрів у цій розробці повинні додати пункт про те, щоб ввести дворічний мораторій на перевірку ФОП на те, чи застосовують вони касовий апарат або реєстратор розрахункових операцій під час надання своїх послуг.

Касовий апарат

Штрафи за продаж товарів або послуг повз касовий апарат введуть з 1 жовтня 2020 року. Якщо зловили перший раз, то доведеться виплатити 100% від суми товару або послуги, реалізованих повз касу. За кожний наступний продаж - 150% від суми.

З цього ж періоду збираються ввести систему скарг на незаконні чеки. Якщо скарга виявиться правдивою, то людині повернуть 100% вартості покупки у тому випадку, якщо покупка вище 850 гривень.

Додатково Кабінет міністрів повинен розробити закон, спрямований на послаблення умов, згідно з якими ФОП можуть віднести до 1 групи спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Також збираються збільшити максимальний обсяг доходу за один рік. Дозволять застосовувати працю найманців, збільшать встановлений перелік видів діяльності, якими ФОП можуть займатися.

З 1 січня 2020 року підприємці, які сплатили податки, зможуть в тестовому режимі спробувати безкоштовне програмне рішення для реалізації через реєстратор розрахункових операцій.

Нагадаємо, раніше в Україні перерахують пенсії, соціальні виплати для людей з інвалідністю і не тільки: чого чекати у 2020 році.

Також Знай.uа писав, що в Україні можуть ввести подвійне громадянство: деталі.

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що українців попередили про подорожчання хліба: "Замінять крупами".