Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав главу української держави Володимира Зеленського підняти тему тимчасово окупованого РФ Криму на "нормандському" саміті в Парижі (Франція).

Рефат Чубаров

"Мене дуже турбує те, що в останні тижні Президент України Володимир Зеленський припинив публічно говорити про свій намір підняти тему деокупації Криму в ході зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі", – сказав він.

Також Чубаров закликав Зеленського наполягати на "повне відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та прилеглі акваторії Чорного і Азовського морів".

Рефат Чубаров

До того ж, глава Меджлісу впевнений, що на зустрічі в Парижі український лідер зобов'язаний чітко сказати про те, що аннексированный півострів і Донбас повернутися разом.

"Я знаю, що якщо в ході саміту президент України публічно і на весь світ не буде оголошена позиція України щодо тимчасово окупованого Криму, це може стати початком територіальної дезінтеграції України", – заявив він.

Нагадаємо, що Офіс президента вручив Меджлісу кримськотатарського народу розсекречені документи НКВС СРСР про депортацію кримських татар у 1944 році.

Як повідомляв портал Знай.ua, на контрольному пункті Чаплинка", що знаходиться між материковою україною і анексованим Кримом, російські окупанти затримали пенсіонерку, яка виявилася відомою татаркою Айше Сеитмуратовой.

Також портал Знай.ua писав, що тимчасово окупований Російською Федерацією Крим чим далі, тим він все більше схожий на СРСР в останні роки його існування.