В президента Володимира Зеленського є три вагомі причини для того, щоб негайно прийняти відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука, повідомляє видання “Хвиля”.

Перша причина — залишення Гончарука на чолі уряду означатиме втрату легітимності президента в очах членів державного апарату. Якщо чиновник високого рангу може називати президента країни “пустоголовим”, “туманним” та вигадувати, як його обдурити, і при цьому не буде звільнений, то це може бути сприйнято, як сигнал робити, що забажаєш. Крім того — регіони не сприйматимуть рішення та накази уряду, голова якого розписався у власному профанстві.

Олексій Гончарук
Олексій Гончарук
slovoidilo.ua

Друга причина — продовження перебування Гончарука на чолі уряду може призвести до політичної кризи. Після того, як прем’єр-міністр зізнався у тому, що не має плану економічного розвитку, його ідеї не матимуть підтримки у парламенті без тиску на депутатів з боку президента. І або цей тиск буде постійним, або доведеться провести дострокові парламентські вибори.

Третя причина — якщо на чолі уряду залишиться людина, яка визнала себе “профаном”, то це означає, що уся відповідальність за подальші провали в економіці буде лежати на Зеленському. Звинуватити Гончарука в майбутніх провалах не вийде, адже відповідальність за те, що він залишився, лежатиме на президенті. І якщо Зеленський звільнить Гончарука після провалів, політичних дивідендів для президента не буде, оскільки тоді вже вся країна знатиме, що прем’єра треба було звільнити вже давно.

Популярні новини зараз

Зеленський терміново викликає силовиків на килим, що трапилося

Яке свято 18 лютого: чого не можна робити в цей день

ПриватБанк пояснив, куди зникають гроші з рахунків

"ПриватБанк" злетів у повітря, гроші засипали всю округу

Показати ще

І саме ці три причини визначають майбутнє самого Зеленського. І якщо він вирішить залишити на посаді голови уряду людину, яка розписувалась у власній некомпетентності та обзивала президента, то і його правлінню настане швидкий кінець.

Нагадуємо, що після промови у Верховній Раді Гончарука спровадили вигуками “Ганьба!”.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Тимошенко заговорила про прем'єрство за Зеленського: лідерка "Батьківщини" назвала умову.

Також "Знай.ua" писав про те, що Порошенко зробив заяву про плівки Гончарука: такого не очікував ні Зеленський, ні прем'єр.