Про сильних громадян, необхідності свідомо підходити до вибору влади і контролювати дії чиновників, а також про роль держави в адекватному побудові суспільства розповів Андрій Золотарьов, політолог.

"Ми вже чверть століття не живемо при соціалізмі. Але пережитки, на жаль, залишилися. У нас вже немає великого колгоспу, кожен повинен платити податки сам за себе. До того, щоб у нас з’явилися сильні громадяни, ми можемо йти дуже довго. Цей процес потрібно прискорити. Це може зробити тільки держава. І тут ми плавно переходимо до того, що якщо в Росії держава – стаціонарний бандит, то у нас воно – стаціонарний наперсточник, аферист", повідомляє Politeka.

Заради чого працює наш чиновник? Корупційна рента понад усе. Серйозного керівника важко собі уявити на зарплату 20 тисяч гривень. Хороший менеджер коштує від п’яти-семи тисяч доларів і вище. На "Водоканалі" людина може легко стати доларовим мільйонером. З огляду на нинішній стан економіки України, чи не є діюча державна надбудова непосильним тягарем для країни, її економіки? Очевидно, є. Тому, коли до вас прийдуть з черговими передвиборчими обіцянками в дусі «землю – селянам», задайте питання про інституційні речі. Кого і за скільки ми будемо годувати і тримати у себе на шиї. У нас не читають програм.

Ми отримуємо дві взаємовиключні речі: запит на посилення моментів самоорганізації, громадянської активності в суспільстві. З іншого боку – патерналізм. Результуюча в тому, що потрібно не тільки виявляти активність на виборах, а й вимагати в міжвиборчий період того, що наобіцяли.

"Нехай навіть шляхом примусового діалогу влади з народом. Якщо ми хочемо бачити сильну державу, у нас повинен бути сильний громадянин", – акцентує Андрій Золотарьов в бесіді з Андрієм Єременко в програмі "Інтервізор".

Популярні новини зараз

Красень-психолог Роман Свечкоренко піде зі знайомства з "Холостячкою" Златою Огнєвіч: "Скасую будь-яку зустріч"

Головні новини за 16 вересня: сором Поплавського, нові пільги і масове закриття лікарень

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Як обрати телевізор?

Показати ще