Обсяг американської допомоги Україні у новому військовому бюджеті США вже визначено – це 250 мільйонів доларів. Втім, питання, яку саме зброю і обладнання отримає наша держава, залишається відкритим. Що в даний час входить в перелік пріоритетів і які плани обговорюються у Вашингтоні, Радіо Свобода розповів провідний експерт Американської ради з міжнародної політики Стівен Бланк.

"«Вікно можливостей» (для надання летальної зброї - ред.) відкрито. І зараз, наскільки я знаю, в першу чергу мова йде про постачання озброєння для Військово-морських сил. Адже існує реальна загроза в Азовському морі, а також у Чорному морі. Все схоже на те, що Росія намагається вдарити по економічному добробуту України і, можливо, навіть погрожувати блокувати Одесу, погрожувати висадкою десанту на березі Азовського моря – щоб спровокувати українську армію. Тому, наскільки мені відомо, Сполучені Штати, безсумнівно, нададуть Україні патрульні катери, які будуть використані, щоб захистити українську берегову лінію.

А ще зараз обговорюється питання про постачання протикорабельних ракет, які можна використовувати для того, щоб відбити можливу російську морську атаку в українських територіальних водах або біля них. Отже, двері відкриті. Питання тільки в тому, що ви будете робити з обладнанням, яке вже отримали", - говорить Стівен Бланк.

За його словами, Україна повинна продовжувати реформи для себе самої – не для того, щоб добре виглядати в очах Сполучених Штатів, а тому, що це збільшує шанси держави вижити і запобігти великій війні.

"Думаю, Україна стає зараз все сильніше, а Росія все слабше – в основному через санкції. А що стосується надання озброєння, то головне питання не в обсягах нашої військової допомоги, а в тому, що сама Україна готова робити, щоб посилити свої позиції і не бути вразливою для російської агресії", - зазначив американець.

"Що стосується 250 млн допомоги від США, то на перший погляд це ніби величезна сума, але насправді вона не така вже й велика, і як раз може бути витрачена на те, щоб купити патрульні судна, на придбання військових кораблів – це як раз те, що Україна зараз потребує. Вони також можуть піти на придбання протикорабельних ракет, які також потрібні. А ще вони будуть витрачені на посилення оборонних можливостей країни в цілому. Як саме – вирішувати уряду України та США", - говорить експерт.

Нагадаємо, США висунули Україні умови.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що США вдарять по Росії за "Новачка".

Також "Знай.uа" писав, що Україна планує купити у США три новітні системи протиповітряної оборони.