Росія прагматично і взаємно відреагує на нові американські економічні санкції.

Про це повідомляє міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

"Зі свого боку продовжимо діяти спокійно і прагматично, реагуючи на всі випади відповідно до принципу взаємності", - сказав він.

За словами Лаврова, розмовляти з Росією мовою ультиматумів безперспективно. Він також відповів, що Росія відкрита для побудови з Вашингтоном "нормальних взаємоввічливих відносин".

Разом з тим варто відзначити, що у понеділок, 27 серпня, вступає у силу перша частина так званих пекельних санкцій США щодо Росії через отруєння російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у британському Солсбері.

Так, відповідний документ вже опублікований на сайті Федерального реєстру США ще минулого тижня. Відомо, що ці санкції вже вступлять у силу 27 серпня.

Популярні новини зараз

У покійного Олександра Абдулова знайшовся ще один позашлюбний син: схожість впадає у вічі одразу

Колишній чоловік загиблої Жанни Фріске Дмитро Шепелєв відкрив те, що тривожило його довгі роки: "Ніколи не любив"

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Показати ще

Крім того відзначається, що цей пакет санкцій буде включета повну заборону на надання зовнішньої допомоги для російського уряду.

На Кремль також наклали заборону на продаж зброї та її фінансування, відмову від кредитування з боку держструктур США і заборону на експорт товарів і технологій подвійного призначення.

Зокрема, новим санкційним пакетом передбачено припинення допомоги Росії у рамках закону "Про іноземну допомогу" від 1961 року, за винятком гуманітарної допомоги, поставок продовольства і продуктів сільського господарства.

Згідно з документом, санкції передбачають припинення фінансування оборудок із продажу зброї Росії.

Також припиняється кредитування і надання фінансової допомоги з боку держструктур США: відмова від видачі Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій і надання фінансової допомоги з боку будь-якого департаменту, державного агентства або інших відомств США, включаючи Експортно-імпортний банк США.

Крім того, обмежувальні заходи передбачають припинення продажу в Росію будь-яких товарів оборонного призначення, оборонних послуг, проектних і будівельних послуг, а також ліцензій на експорт до Росії будь-яких товарів Списку озброєнь США.

Другий пакет

Стало відомо також про те, що вже через три місяці може послідувати другий, більш істотний блок, який, як очікується, буде "ще потужнішим".

Він може бути реалізований, якщо Росія не надасть гарантії того, що вона не буде використовувати хімічну зброю у майбутньому і не погодиться на "локальні перевірки" з боку ООН.

Другий пакет санкцій може включати істотне зниження дипломатичних відносин, припинення можливості польотів у США для державної авіакомпанії "Аерофлот", а також майже повне обмеження експорту і імпорту.

Журналіст-міжнародник Іван Яковина вважає, що Росія не здатна відповісти на санкції США

Нагадаємо, в Росії розповіли, що зупинило Путіна на шляху до захоплення України.

Як повідомляв "Знай.ua", США вдарять по Росії через "Новичка".

Також "Знай.ua" писав, що Китай "доїсть" залишки Росії після її фіаско.