Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік направив лист керівництву Верховної Ради із закликом продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Про це повідомила перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook..

Йдеться про закон, який був прийнятий восени 2014 року на виконання мінських домовленостей. Термін дії цього документу закінчувався через три роки, але, щоб не виходити з мінського процесу, Україна в жовтні 2017 року пролонгувала його на рік.

"Пролонгація закону значно посилила переговорні позиції наших дипломатів і влади і допомогла продовження санкцій проти РФ в січні і липні 2018", - зазначила Геращенко.

На її думку, Росії вигідно, щоб Україна не продовжувала цей закон - тоді Київ можна буде звинуватити у зриві політичного блоку мінських домовленостей і вимагати скасування санкцій.

"А бойовики ще й проведуть "вибори", в яких Кремль також звинуватить Київ: мовляв, не може ж регіон бути без "влади", а Україна не пролонгувала закон і тим самим спровокувала вибори на окупованому Донбасі", - спрогнозувала Геращенко.

За її словами, продовжити закон вимагають також друзі та адвокати України в США і ЄС.
 
"Пролонгація цього закону - чиста формальність, він не вступить в дію, оскільки РФ не збирається йти з Донбасу. Але ми повинні посилити аргументи наших дипломатів", - заявила перший віце-спікер.

За її словами, в листі Мартін Сайдік також зазначає, що пролонгація закону могла б сприяти залученню сил ООН для вирішення конфлікту.

До керівництва ВР ( спікера і заступників) звернувся спеціальний представник головуючого в ОБСЄ, представник в ТКГ...

Posted by Iryna Gerashchenko on Monday, 6 August 2018


Зазначимо, законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей передбачено, що положення про особливий статус вступлять в силу після проведення в ОРДЛО демократичних виборів і виведення найманців.Нагадаємо, продовжити цей закон кілька тижнів тому закликав і спеціальний представник Держдепу США у справах України Курт Волкер.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Україна може продовжити закон про "особливий статус" Донбасу на рік уже цієї осені.

Також "Знай.ua" писав, що США відхилили пропозицію Путіна з референдуму на Донбасі.