Будапешт і надалі буде продовжувати ветувати вступ України в НАТО, поки остання не відновить права, які раніше надавалися національних меншин.

Про це йдеться в заяві глави Міністерства закордонних справ Угорщини Петера Сийярто, передає прес-служба відомства.

За його словами, Будапешт відчуває сильний міжнародний тиск з метою скасування угорського вето на подальші переговори між НАТО і Україною. При цьому Угорщина вважає таку ситуацію несправедливою, оскільки, на її думку, за ситуацію, що склалася несе відповідальність саме Україна.

"Угорщина не буде схилятися перед міжнародним тиском і жертвувати правами угорського народу, що живе в Україні, на вівтарі геополітичних інтересів", - сказав Сийярто.

Він також стверджує, що Україна може зняти заборону, тільки якщо відновить раніше надані права закарпатських угорців.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян пройшлися по червоній доріжці: зразкова пара

Олена Кравець з "Кварталу 95" з нетерпінням чекає на зміни: "Виклик для мене"

Щасливий Горбунов повідомив про поповнення у родині - "Нас вже четверо!"

Михайло Поплавський захотів молоду дівчину, але все пішло не за планом: "Підманула, підвела"

Показати ще

"Якби Угорщина піддалась тиску і відмовилася від права вето, ми б залишились без інструментів для захисту прав угорців, які проживають в Україні ", - йдеться в повідомленні.

Як раніше повідомляв «Знай.uа», Будапешт вже втретє блокує проведення засідання Комісії України з Альянсом на міністерському рівні. Одним із приводів таких дій став «Закону про освіту», прийнятий українським парламентом. Зокрема в одному із пунктів йдеться про мову навчання, тобто діти родин нацменшин можуть навчатися рідною мовою тільки у початковій школі, а починаючи з 5 класу – предмети переводяться на українську мову викладання.