Тисячі громадян країни вийшли на демонстрації в Будапешті, протестуючи проти контролю над ЗМІ, який, на їхню думку, привів партію прем'єр-міністра до перемоги.

Про це повідомляє Reuters.

Десятки тисяч угорців у суботу, 21 квітня, вийшли на вулиці Будапешта, протестуючи проти державного контролю над ЗМІ, що, за їхніми словами, допомогло прем'єр-міністру Віктору Орбану перемогти на виборах на початку цього місяця.

"Наша мета - позбавити партію Орбана Фідес контролю над суспільними ЗМІ. Але це й завдання для опозиційних партій, оскільки вони також відповідальні за нинішню ситуацію", - зазначили організатори акції.

Демонстранти закликали до подальших протестів в інших містах країни. Противники прем'єр-міністра звинувачують його в ксенофобії, расизмі, у тиску на громадянське суспільство, маніпуляціях з виборчою системою і встановленні контролю над судовою владою країни і угорськими ЗМІ.

Мітинг у Будапешті став другим масовим протестом проти Орбана з моменту виборів 8 квітня, коли правляча націоналістична партія Фідес виграла дві третини місць у парламенті.

Варто відзначити, що на нещодавніх виборах до парламенту Угорщини в результаті голосування по мажоритарних округах в Угорщині правляча партія Фідес на чолі з Віктором Орбаном отримала беззаперечну перемогу на парламентських виборах і тепер контролюватиме 2/3 голосів.

Виходячи з норм чинного виборчого законодавства, 199 депутатів угорського парламенту обираються за змішаною системою - 93 з них обирають за партійними списками, інші - за мажоритарною системою в 106 виборчих округах.

Популярні новини зараз

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

У родині Тараса Тополі біда, сльози рікою: "Спочивай з миром..."

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Показати ще

Партія Фідес найімовірніше отримає контроль над 133 мандатами - це мінімальна кількість голосів, щоб можна було вносити зміни до конституції держави.

Варто зауважити, що цю перемогу партії Віктору Орбану забезпечили переважно депутати-мажоритарники, а не партійне голосування. У голосуванні за партійними списками Фідес підтримали 48,51% виборців, повідомляє Центральний виборчий комітет після підрахунку бюлетенів з 98.5% дільниць.

У той же час, за мажоритарною системою кандидати від Фідес перемагають в 91 з 106 округів. Партія влади отримала перемогу у всіх регіонах Угорщини за винятком столиці. У Будапешті партія влади взяла тільки 6 з 18 округів. Також альтернативні кандидати перемогли в трьох округах за межами столиці.

Формально підрахунок голосів ще не завершено, проте, як відзначають видання Index і 444, навіть в разі несподіваної корекції результатів Віктор Орбан отримає додатковий мандат за рахунок голосів німецької меншини, яка матиме одне місце в парламенті. Відомо, що їхній кандидат до Віктора Орбана ставиться досить лояльно.

"Візерунок дня": Що принесе перемога Орбана Україні та ЄС

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що австрійці знайшли спосіб заробляти на малолітніх біженцях.