Вчені відтворили процес утворення на Марсі життєво важливих сполук азоту. Експеримент, проведений в лабораторії, дозволив з'ясувати, що в цьому свою роль могли зіграти падіння великих метеоритів і газоподібний водень.

Варто відзначити, що азот – це необхідний компонент білків, ДНК і РНК. У чистому вигляді його здатні засвоювати лише деякі організми. Всі інші живі істоти отримують його у вигляді хімічних сполук.

Марсохід Кьюріосіті виявив хімічні сполуки в ґрунті на Червоній планеті. Це суттєво підвищує ймовірність того, що колись давно (а може і зараз) Марс був населеним.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Але відразу ж виникає питання про те, звідки на планеті взялися сполуки азоту. Він міг бути присутнім у старій атмосфері Марса (в сучасній він практично відсутній). Але це неймовірно інертна речовина, яка не вступає в хімічні реакції в звичайних умовах.

Автори дослідження припустили, що при падінні великих метеоритів і створювалися умови для окислення азоту. Коли вони потрапляли у воду, то починали реагувати з розчиненими в ній солями, утворюючи нітрити і нітрати.

Щоб підтвердити або спростувати меторитную гіпотезу, вчені використовували спеціальну суміш газів, яка імітувала давню атмосферу Марса. Експерти нагрівали речовину за допомогою інфрачервоного табору. Це дозволило їм зімітувати виділення тепла при падінні великого метеорита.

Як повідомляв портал "Знай.uа" над Беринговим морем стався другий за потужністю за останні 30 років вибух метеорита

"Знай.иа" писав, що апарат NASA OSIRIS-REx передав на Землю нові знімки астероїда Бенну

Портал "Знай.uа" розповідав: приватний зонд вперше здійснить посадку на Місяць. Його завдання - вивчити супутник і зробити необхідні фотографії

Як повідомлялося, зонд Beresheet надіслав селфі: перше фото на тлі Землі

Нагадаємо: на Марсі виявили безліч річок