На п'ятницю, 29 червня, припадає день, в який православна церква вшановує пам'ять Святителя Тихона – народився він у місті Амафунт на острові Кіпр. Про це повідомляють ЗМІ.

Батьки виховали його в благочесті, потім навчили сина читанню священних книг. Дар чудотворення у Тихона проявився ще в юному віці.

Одного разу його батько, пекар, відправив сина продавати хліб, але хлопчик усе роздав біднякам безкоштовно. Батько розгнівався, але Тихон процитував рядки зі Святого письма: "Сторицею прийме той, що дає Богу".

І справді: коли пекар зазирнув до свого сховища, що було до цього порожнім, він із подивом побачив, що воно зайняте хлібами. Побожного юнака прийняли до церковного кліру читцем, а потім єпископ Мемнон висвятив його в сан диякона.

Після смерті єпископа його місце зайняв Тихон. Він активно викорінював залишки язичництва на Кіпрі, знищував ідольські капища і просував християнську віру. Святитель прославився добротою і милосердям — навіть по відношенню до поган, до яких він намагався донести Слово Боже.

Популярні новини зараз
ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40% У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати
Показати ще

З ім'ям Тихон на Русі пов'язано різні повір'я, що дозволяють назвати його день тихим. Наприклад, вважалося, що з цієї дати починають стихати співочі птахи — лише соловей продовжує співати до Петрова дня. Тихо ходять і звірі — ховаються по норах.

Говорили також: "На Тихона сонце йде тихо". За підрахунками астрономів, до кінця червня Земля знижує швидкість руху по орбіті — порівняно з 1 січня. На Тихона в селах часто влаштовували толоки — так називалися бенкети для трудівників, яких запрошували заради того, щоб унавозити поля.

Працівників частували обідом і вином, а застілля тривало до самого вечора, переходячи на ігри, пісні й танці. Вважається, що толоки перш влаштовували з метою допомогти бідним сім'ям — щоб вони за свою роботу отримали гідну винагороду і гарний відпочинок.

Також у цей день у деяких районах влаштовували особливий обряд. Селяни вірили, що, якщо голі дівчата вночі на Тихона пробіжать юрбою повз грядки, це допоможе отримати гарний урожай.

Крім усього іншого, до святого Тихона зверталися за допомогою від зубного болю. Під час молитви говорили такі слова: "Святий Тихон, вгамуй, господи, хвороби і всі недуги зубні!".

Дивіться сюжет про свята