В галактиці зупинилося утворення зірок, коли Всесвіту було всього 1,8 мільярда років. Вчені з США, Канади, Італії, Австралії, Німеччини і Нідерландів припустили ймовірність того, що в ній дуже швидко з'являлися нові світила протягом усього цього часу, а потім процес просто зупинився.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Вчені помітили велику галактику XMM-2599, за якою спостерігали з допомогою телескопів обсерваторії Кека на Гаваях. Маса об'єкта складає 3,1×1011 сонячних, що робить її найбільшою спокійною галактикою на великому червоному зсуві.
Автори зафіксували зміщені лінії поглинання серії Бальмера, а також показати відсутність ультрафіолетового випромінювання у власній системі відліку, що свідчить про припинення утворення зірок.
Проте моделювання історії зореутворення даної галактики на основі вимірювання спектрального розподілу енергії вказало на надзвичайно бурхливе минуле. Проведені дослідження свідчать про сумарну масу світил більше тисячі сонячних в рік протягом приблизно півмільярда років.
Наприклад, у сучасному Чумацькому Шляху нових зірок виникає приблизно на одну сонячну масу в рік.
Поточні моделі формування галактик припускають швидке формування просто величезних тіл протягом перших мільярдів років, але у всіх випадках вони продовжують активно продукувати зірки на етапі існування. На даний момент астрономи не можуть пояснити, чому галактика так поводиться.
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,