Через вимушену соціальну
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКарантинні заходи стали причиною виникнення абсолютно нової реальності, а також стали серйозним випробуванням і перевіркою на профпридатність. Психолог, магістр психології, бізнес-коуч Еліна Ландман розповіла, як безболісно влитися в умови нового світу, зберегти працездатність та добру атмосферу в сім'ї.
Щоб розмиття встановлених меж "робота-будинок" не було таким болючим слід зібратися за круглий сімейний стіл і проговорити деякі правила, а саме місце в будинку, де ви працюєте та час, коли ви зайняті. Далі слід попрацювати з самодисципліною та соціалізацією, тобто взаємодією зі світом. Фахівець зауважує, що якщо ви дійсно зацікавлені в підтриманні працездатності, починати робочий день не варто в піжамі, а організувати для себе такі ярлики, які вказуватимуть на стан робочого режиму.
Розклад праці та відпочинку повинно бути організовано в чітких часових рамках. Відповідно день планується заздалегідь. Своєю чергою керівники повинні мотивувати своїх працівників, вказуючи на значущість їхньої праці та власну самоцінність.
Попри все потрібно бути готовим до того, що вас все одно відволікатимуть. Головний відволікаючий фактор будинку – місця загального користування, найчастіше це кухня. Мінімізувати шкоду від таких позапланових обговорень можуть раніше досягнуті домовленості "мене не відволікати – я на роботі". Виняток становлять питання самопочуття і безпеки домочадців.
Важливим моментом залишається приготування і прийом їжі. Тому необхідно з кожним членом сім'ї і навіть з дитиною обговорити та узгодити обов'язки по дому. Не менш важливим для самопочуття є правильне та своєчасне харчування.
Що слід зробити, щоб налаштуватися на робочий режим:
- планування та складання завдань на прийдешній день;
- режим сну і графік підйому повинен бути такий, як у звичайний час;
- установка власної мотивації: якщо вам необхідно виконати певну кількість завдань, спробуйте підвищити планку і встановити для себе дві додаткові задачі на завтра;
- заплануйте теми, що не відносяться конкретно до сьогоднішніх завдань, але які необхідно обговорити з колегами;
- читайте на дозвіллі статті та інформаційні джерела з вашої спеціалізації.
Крім усього вище переліченого важливою залишається можливість контактувати із зовнішнім світом поза професійних каналів зв'язку. А оскільки все впирається знову ж у головний засіб комунікації – комп'ютер, вам точно необхідно придумати дозвілля, не пов'язане з ним. Це можуть бути сімейні ігри, читання, рукоділля, кулінарні експерименти. Підійде все те, що живитиме особисте емоційне поле і забезпечуватиме новими враженнями, вміннями та знаннями.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua", знижує вагу, підтримує норму вітаміну С і не тільки —
Також "Знай.ua" писав,