Ви ніколи не задавалися питанням — а чому я не пам'ятаю, як заснув? Ви пам'ятаєте, як лягаєте в ліжко, але сам момент засинання (і, як виявилося, ще п'ять хвилин після нього — це тотальний blackout). Вчені пояснили — справа тут, виявляється, в короткочасній пам'яті.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМомент засипання не фіксується корою, ані підкіркою мозку. Готовий перейти в “сонний режим” мозок не запам'ятовує момент, як це відбувається. Також з пам'яті випадають події за 5 хвилин до сну.
Наприклад, якщо ви розбудите сплячу людину і поставите їй якесь запитання, а після цього вона засне назад менше, ніж за 5 хвилин, то коли людина прокинеться, то не буде пам'ятати вашу розмову.
Фокус не спрацьовує у зворотний бік — ви завжди пам'ятаєте, як прокинулися, і пам'ять записує все з першої хвилини цього моменту. Вчені не рекомендують будити сплячих тільки заради цього експерименту — неприродне переривання сну шкідливо для здоров'я і створює стрес для мозку. З цієї ж причини вкрай шкідливі будильники. Ви відчуєте себе набагато краще, якщо привчите себе рано лягати спати і рано прокидатися природним чином
Раніше Знай.uа розповідав про шизофренії - діагностики, способи розпізнавання, симптоми та лікування.
Також ми писали: Офісна дієта - як не погладшати на сидячій роботі.
Знай.uа нагадує: Холодильник на замок: які продукти не можна їсти перед сном.