Рано чи пізно кожен з нас стикається з маніпуляціями. В основі протистояння їм стоїть принцип східних єдиноборств, тобто спробувати направити рушницю противника на нього ж. Передає Clutch.

Читайте 10 найефективніших прийомів боротьби з маніпуляцією.

МЕПОРС (Метод Поточного Раціонального Самоконтролю)

Якщо людина піддалася маніпуляції, то йому необхідно включити контроль часу мислення. Як тільки ловиш себе на тому, що після контакту продовжуєш домислювати чужі ідеї, то досить імовірно, що піддався атаці. Це буденно. Весь партнерський бізнес будується на зараженні чужої свідомості потрібними ідеями.

Популярні новини зараз

Франківськ знову "почервоніє", Марцінків назвав дату: "Закриємо все!"

Лідія Таран вбралася в червоне заради чоловіка: "Щоб всі ахнули!"

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

"Метод інтроспекції"

Інтроспекція - це погляд всередину себе. Потрібно зазирнути в свою підсвідомість, і воно підкаже, чи варто довіряти тій або іншій людині. Метод здається досить сумнівним, але його використовують навіть у розвідці.

"Метод медитацій"

Необхідно просто розслабиться і сконцентровано на об'єкті. Підсвідомість сама підкаже чи є у нього приховані мотиви.

"Тайм аут"

У переговорах краще не відповідати на першу ж пропозицію відразу, варто взяти час щоб подумати.

"Переключення"

Якщо вас явно атакують маніпуляцією постарайтеся відволіктися на щось інше: подивіться на краватку людини або зверніть увагу на його манеру мови.

"Ключ"

Або будь-який інший предмет. Граючись ним ви повинні згадувати про будь-якому моменті, де ви були на висоті, тим самим включивши всю свою впевненість і незалежність.

"Мандат"

При відмові маніпулятору в його прохання, коли людина відчуває почуття провини, необхідно використовувати "мандат". Пошліться на існуючі на фірмі закони і правила, які не можна порушувати так само, як і Кримінальний кодекс. Можна послатися на відсутність повноважень або заборони вищестоящих органів.

"Розкриття тактики"

Скажіть маніпулятору прямо про те, що розкусили його і не хочете більше грати з ним в ці ігри. Швидше за все, він припинить свою дію.

"Дії"

Якщо відчувається, що тобою серйозно займаються і намагаються щось вселити, то можна використовувати прийоми протистояння сугестії. Наприклад, порахувати кількість слів у фразі партнера, і їх прихований підтекст ніколи не спрацює. Можна наспівувати про себе якусь мелодію і, щоб не збитися з ритму, можна підтримувати його микрорухи.

"Шокуючі образи"

Останній, і найпоширеніший метод. Можна уявити маніпулятора в який-небудь абсурдній ситуації, наприклад, в костюмі клоуна. Після цього він явно не зможе діяти на вас.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", чоловік часто змушує тебе повірити в те, що ти не в собі? Переконує тебе в тому, що подій, які ти пам'ятаєш, не було? Швидше за все він використовує газлайтінг.