Ми вирішили розповісти про найвідоміших жінок-винахідників і їх прориві в науці.

Мері Андерсон і двірники

Багато хто навіть не здогадуються, що склоочисники були винайдені жінкою. Мері Андерсон їхала на автомобілі в Нью-Йорк, і звернула увагу на те, що водій, який її віз, спеціально відкрив вікна для того, щоб бачити дорогу під час дощу. Їй стало шкода чоловіка і вона спробувала придумати щось, що полегшить життя йому та іншим автомобілістам. В якості вирішення, Андерсон винайшла хитний пристрій з гумовим лезом, яке управляється водієм всередині транспортного засобу з використанням важеля. Тим самим жінка спростила водіння і врятувала не одне життя!

Табіта Беббітт і циркулярна пила

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Табіта Беббітт спостерігала за чоловіками, які пиляли колоди спеціальної пилкою з двома ручками, за які потрібно тягнути вперед і назад. Беббіт помітила, що навантаження на обох чоловіків була однаковою, але колоди розпилювали тільки тоді, коли інструмент рухали вперед, а при зворотному русі з колодою нічого не відбувалося. Табіта подумала, що це марна трата енергії, і в 1810 році створила прототип циркулярної пилки, яка пізніше стала використовуватися в лісопильної промисловості.

Ширлі Енн Джексон і визначник номера абонента

Доктор Ширлі Енн Джексон - американський фізик, чия робота в 1970-і роки привела до появи двох телефонних послуг: системі визначення номера абонента та повідомлення про вхідний дзвінок під час розмови з іншою людиною. Ця жінка стала першою афроамериканкою, що отримала вчений ступінь Массачусетського технологічного інституту і очолила один з провідних науково-дослідних університетів.

Марія Склодовська-Кюрі і радіація

Спільні дослідження П'єра і Марії Кюрі - це найвідоміший приклад сімейного успіху в науці за всю історію. Втім, існує теорія, що Марія використовувала положення чоловіка в суспільстві як трамплін, а насправді їй не потрібен був співавтор. Велика частина відкриттів Склодовської-Кюрі, а також вручення їй другий Нобелівської премії відбулися вже після смерті П'єра (це відноситься і до досліджень про вплив радіації на ракові клітини).

Цікаво, що дочка французьких вчених, Ірен Жоліо-Кюрі, пішла по стопах батьків не тільки в області наукових інтересів: свою Нобелівську премію, теж пов'язану з вивченням радіоактивності, Ірен, як і мати, розділила з чоловіком.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Каннський кінофестиваль давно став не тільки кіно-заходом, але і майданчиком для викликаючих соціальних заяв. Після протесту, в якому взяли участь 82 відомі жінки, Крістен Стюарт також почала протестувати. Актриса з'явилася на червоній доріжці фестивалю перед показом фільму «BlacKkKlansman», вибравши сукню від Chanel і сатинові човники на шпильці від Christian Louboutin.