Нове дослідження показало, що страх спати в темряві, через який доводиться лишати світло ввімкненим, завдає куди більше шкоди, ніж можна уявити. Повідомляє про це ScienceDaily з посиланням на Американську академію медицини сну.

"Попередні висновки свідчать про те, що за одну ніч сну з увімкненим світлом рівень глюкози в крові різко зростає", – розповідає Айві Чунг Мейсон, одна із авторів дослідження.

Як зазначає науковець, вони з колегами набрали 2 групи людей: перша одну ніч спала з увімкненим світлом, друга – у повній темряві. Аналіз крові піддослідних показав, що чутливість організму до дії інсуліну в тих, хто був у першій групі, значно зменшилася.

Популярні новини зараз
Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло
Показати ще

Такий результат свідчить про те, що під дією світла знижується здатність організму реагувати на інсулін, а саме цей гормон регулює концентрацію цукру в крові й тримає під контролем важливі обмінні процеси. Для здоров'я людини подібні зміни небезпечні, оскільки вони є передумовою для зростання ризику розвитку діабету та різних серцево-судинних захворювань.

"Нам необхідно провести додаткові дослідження, щоб з'ясувати, як довго рівень глюкози лишатиметься підвищеним у випадку, якщо людина регулярно спатиме з увімкненим світлом", – говорить Мейсон.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", японські вчені з'ясували, що занадто короткий і занадто довгий сон підвищує ризик розвитку деменції і передчасної смерті у людей старше 60 років. Стаття фахівців опублікована в Journal of the American Geriatrics Society, коротко про наукову роботу розповідається в прес-релізі на EurekAlert!.

Згідно з результатами дослідження, показники захворюваності деменцією і смертності, розраховані з поправкою на вік і стать, були вище у тих, хто спав менше п'яти годин або більше 10 годин на добу, в порівнянні з тими, хто приділяв сну 5-6,9 годин.

Нагадаємо, хронічна нічна діарея може бути симптомом серйозної хвороби. З цієї причини потрібно знати, що не тільки несвіжий йогурт або не помитий фрукт служать причиною неприємної недуги, а щось більш небезпечне.