Вчені, які вивчали 74 дослідження, в яких участь взяли понад три мільйони осіб, прийшли до висновку, що більше 7-8 годинний сон пов'язаний з високим ризиком передчасної смерті.

Про це пише The Guardian.

Як з'ясували дослідники, люди, які сплять по 10 годин на 30% більше схильні до того, щоб померти передчасно, ніж ті, хто спить по 8 годин.

Так, перебування в ліжку 10 і більше годин підвищує ризик смерті від інсульту на 56% і від серцево-судинних захворювань - на 49%. Крім того, поганий сон пов'язаний зі збільшенням ризику ішемічної хвороби серця на 44%.

Популярні новини зараз
Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс "Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами
Показати ще

Фахівці вважають, що лікарям слід приділяти більше уваги обстеженням пацієнтів, які сплять більше 8 годин на добу - вони частіше можуть страждати на захворювання серця і судин, а також обструктивним апное сну (серйозне захворювання, при якому спостерігається зупинка дихальних рухів).

"Слід приділяти більше уваги вивченню як тривалості сну, так і його якості під час консультації пацієнта, - розповідає керуючий дослідженням доктор Чун Сінг Кваок з Інституту науки і технологій в медицині Кілського університету у Великобританії.

За словами вченого, існують культурні, соціальні, психологічні, поведінкові, патофізіологічні та екологічні впливи на наш сон.

Серед них - потреба піклуватися про дітей і членів сім'ї, ненормований робочий день, фізичні та психологічні хвороби.

Крім того, люди, які відчувають запаморочення або помутніння при вставанні, можуть відчувати раптове зниження артеріального тиску, яке називається ортостатичнагіпотензія. Вчені Американської академії неврології, відзначили, що люди середнього віку, які страждають від такого зниження артеріального тиску, можуть мати більш високий ризик розвитку інсульту або деменції.

Відомо, що ортостатичнагіпотензія вже була пов'язана з проблемами серця, непритомністю і падіннями, але нове дослідження під керівництвом доктора Андрії Ролінгс зі Школи громадського здоров'я Джона Хопкінса Блумберга намагалося встановити, чи пов'язана ця форма зниженого кров'яного тиску з проблемами мозку, особливо деменцією.

Було встановлено, що низький кров'яний тиск буде враховуватися при мінімальному зменшенні на 20 міліметрів ртуті (мм рт. Ст.) При систолічному артеріальному тиску, коли серце стискається, щоб зробити серцебиття; або 10 мм рт. ст. при артеріальному тиску, коли серце в стані спокою.

Нагадаємо, основна теорія походження людства виявилася брехнею.

Як повідомляв Знай.ua, в Китаї вченим нарешті вдалося створити штучну шкіру.

Також Знай.ua писав, українські медики провели кілька досліджень, після яких прийшли до висновку, що одна з найпопулярніших серпневих ягід - кавун - має додаткові корисні властивості, про які раніше ніхто не здогадувався.