У Китаї вченим нарешті вдалося створити штучну шкіру. Електронний зразок нічим не поступається природному аналогу і навіть може функціонувати як переносний пристрій і діагностувати проблеми зі здоров'ям на відстані.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяШтучна шкіра: основні особливості
В основі розробки – графен: одна з алотропних форм вуглецю, моноатомний шар атомів вуглецю із гексагональною структурою, відкритий в 2004 році Андрієм Геймом та Костянтином Новосьоловим із Манчестерського університету.
Новинка отримала назву e-skin, для неї використовується тонкий, гнучкий і безрозмірний електронний матеріал, який імітує шкіру людини і може відчувати тиск, температуру. Спеціалісти з університету Цінхуа продемонстрували технологію лазерного скрайбування (нанесення лінійних надрізів заданої глибини на поверхню). Як виявилося, електронна шкіра може переноситися не тільки на тіло людини, але і на інші об'єкти, такі як листя і шовк.
Автори ідеї запевняють, що e-skin відрізняється чудовою гнучкістю і поки що вважається ідеальним замінником. Серед важливих функцій – діагностика серцебиття, голосу, чутливість і зручність у використанні. Виготовляється виключно за персональними параметрами замовника, тобто цілком може стати новим словом у сфері штучного інтелекту та екології. На один такий екземпляр фахівцям знадобиться не більше 10 годин.
Звичайно, новітня версія електронної шкіри поки далека від ідеалу. Він м'яка і менш еластична, ніж шкіра людини. Розробники планують поліпшити технологію, їм також належить вирішити питання з масового виробництва новинки і її впровадження в електроніку. Такий винахід буде особливо корисним і для медиків під час проведення складних операцій.
Дивіться: розробка електронної шкіри
Нагадаємо, уфологи отримали дивне "послання" від інопланетян.
Як повідомляв Знай.ua, українські вчені представили перші в історії знімки атома.
Також Знай.ua писав, розгадано найбільшу таємницю Стоунхенджу.