Щодня ми потрапляємо в різні ситуації, а в нових обставинах, як відомо, не завжди відчуваємо себе комфортно, тоді наша підсвідомість і видає нашу невпевненість. Про те, що саме видає невпевненість в собі - читай в матеріалі Clutch.

1. Компліменти-перевертні

Компліменти-перевертні - це коли ми хвалимо людини, при цьому вказуючи на свої недоліки. Простий приклад: "Ти така худенька, а ось мені все ніяк не вдається схуднути". Роблячи комплімент іншому, принижуючи себе, ви тільки виставляєте себе нікчемними в очах інших.

Що з цим робити? Для початку перестати так говорити і почати культивувати любові до себе.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

2. Відсутність пауз в промові перед відповіддю на питання чи прохання

Ви кидаєтеся відповідати на питання чи прохання, не встигаючи продумати відповідь. При цьому ви відразу на все згодні! Така поведінка властива для людей, які не вміють говорити "ні". Відмовляючись від пауз перед відповіддю, ви позбавляєте себе можливості зрозуміти, який варіант буде комфортним для вас, а не для того, хто про щось просить.

Як це виправити? Якщо ви хочете справити враження вдумливого і не метушливої людини, беріть паузи. Тренуйтеся відповідати не відразу, а обдумавши прохання.

3. Незручність під час мовчання

Ви відчуваєте себе не комфортно коли в розмові починається мовчання і починаєте метушливо придумувати, що сказати.

Що робити? Навчитися вибудовувати кордони своєї відповідальності. Нести її тільки за свої вчинки і дії, не намагатися ділити з іншим. Тоді мовчання буде для вас не випробуванням, а "золотом".

4. Відсутність посмішки на обличчі

Ви постійно ходите з похмурим обличчям людини, якій, здається, незручно жити взагалі. Ознаки, які видають непевність і надмірне напруження: часте моргання, стиснуті щелепи, стиснуті губи, покусування губ, різні невиразні звуки, покашлювання.

Що робити? Чи не сприймати все занадто серйозно, посміхатися!

5. Скользящий погляд

Часто, коли ви не впевнені в собі, погляд ковзає по простору, ні за що не чіпляючись. Ви дивитеся удалину або на який-небудь предмет. Таке буває, коли ви боїтеся подивитися в очі вподобаної людини. Відсутній відсторонений погляд відштовхує інших, позбавляє вас їх прихильності.

Що робити? Дивитися своєму співрозмовнику між брів. Людина ніколи не зрозуміє, що ви дивитеся не в очі, а між брів. Спробуйте цей прийом на своїх близьких, щоб переконатися, що він прекрасно працює.

Нагадаємо, підвищити впевненість в собі допоможуть нескладні рекомендації, які під силу виконати кожному.

Як повідомляв Знай.ua, рано чи пізно кожен з нас стикається з маніпуляціями. В основі протистояння їм варто принцип східних єдиноборств, тобто спробувати направити рушницю противника на нього ж.

Також Знай.ua писав, 5 простих способів перемогти страх публічних виступів.