Вночі підсвідомість має найбільший простір для різних маневрів. Це час, коли воно може функціонувати без перешкод. Розглянемо, як відбувається цей процес і що потрібно робити для того, щоб вранці мати сили і бажання розібратися з проблемами, які так нас хвилюють.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Як мозок вирішує проблеми, поки ми спимо
Наші сни, навіть при тому, що ми не маємо над ними практично ніякої влади, дуже добре допомагають у вирішенні поточних проблем. Це пов'язано з тим, що ми бачимо їх, коли перебуваємо у фазі швидкого сну, яка називається REM-сном.
У 2002 році проводилося дослідження, учасників якого просили вирішувати анаграми відразу після пробудження. Частина випробовуваних будили тоді, коли вони перебували у фазі глибокого сну, а іншу частину виривали з легкої дрімоти. З'ясувалося, що ті, кого розбудили під час фази швидкого сну, справлялися з виконанням завдання краще на 32%. Саме тому потрібно уважніше ставитися до своїх сновидінь.
Як знаходити рішення проблем уві сні
Для початку визначтеся з тим, що вас турбує. Наприклад, ви незадоволені своєю роботою, не можете вирішити, переїжджати чи в інше місто чи ні, закінчити відносини або залишити все як є. Коли ми думаємо про все це вдень, то нас постійно відволікає ще сотня інших думок, які заважають зосередитися на найголовнішому.
Для правильної підготовки до пошуку рішень через сновидіння спробуйте пройти ці п'ять кроків.
1. Зафіксуйте проблему
Перед сном проведіть приблизно півгодини, розслаблено розмірковуючи про те, що вас турбує. Згадайте про те, які способи вирішення проблеми ви вже випробували, а які ще ні.
2. Задайте часові рамки
Важливо визначити дедлайн для проблеми. Скажіть собі щось на зразок «Я незадоволений своєю роботою і хочу зрозуміти, що роблю неправильно. Хочу, щоб який-небудь вихід із ситуації знайшовся до 7 ранку, коли я прокинусь».
3. Запишіть свої думки
Відразу ж, як прокинетеся на наступний ранок, запишіть думки, які прийдуть вам в голову. Не переживайте, якщо на ранок ніякого рішення проблеми ви не знайдете. Це не доставка додому до певного терміну і не моментальний платіж по карті. Це працює не так. Дайте собі час і наберіться терпіння.
4. Знайдіть час для роздумів
Заваріть собі чай або каву, сядьте в зручне улюблене крісло, озброївшись блокнотом і ручкою або іншими пристосуваннями, які допоможуть зафіксувати думки. Протягом півгодини просто записуйте все, що приходить вам в голову.
5. Зробіть висновки
Після того, як ви закінчите писати, зробіть невелику перерву і заново перечитайте написане. Виділіть важливі речі і подумайте, як вони можуть допомогти вам вирішити проблему.
Раніше "Знай. uа" писав про те, що зрозуміти свої емоції і вміти впоратися з ними - здатність, притаманна розумним людям. Вони не тримають зла, вміють відпустити ситуацію і завжди готові рухатися далі. Рецепт щастя таких людей полягає не тільки в їх діях, а й у тому, чого вони не роблять.