На суботу, 2 червня, припадає народно-християнське свято Тимофій Грядочник. У церковному календарі це день вшанування пам'яті святого Тимофія, князя Псковського, благовірного князя Нальшанского Довмонта. Згідно переказам, потрібно просити у святого гарного життя, а скандалити з близькими людьми суворо забороняється. Про це повідомляють ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІнші назви свята: Тепловій, Огірочник, Городнє прясло, Фалалей-тепловей, Фалалей-огірочник.
День Тимофія в народі прозвали Грядочником тому, що він приходив на фазу активних городніх робіт. 2 червня було прийнято молитися святому Тимофію про гарний урожай.
Історія
Князь Довмонт народився в Литві в 1240 році. У 25 років був вимушений покинути вітчизну, оскільки побоювався за своє життя через міжусобні війни. Він узяв дружину і весь свій рід і втік у місто Псков, яке стало для нього другою батьківщиною. Довмонт був ревним язичником, але в Пскові вирішив стати християнином і прийняв святе Хрещення з ім'ям Тимофій.
За рік життя в місті він доблестю і християнським милосердям здобув загальну любов, відданість і повагу. Незабаром городяни одностайно обрали його своїм князем. 33 роки він справедливо правив Псковом і відважно захищав своїх підданих від ворожих нападів. Довмонт взяв у дружини доньку князя Дмитра та поріднився з княжим родом Олександра Невського.
Так він потрапив на літописи як славний захисник землі. Кожен раз, коли князю доводилося брати до рук зброю, він йшов у храм і отримував благословення свого духівника. Перемагаючи ворога, благовірний Довмонт будував церкву або ж храм на честь святого, у день вшанування пам'яті якого це сталося.
Навесні 1299 року він відбив напад останній раз. Через кілька місяців князь Псковський захворів і помер.
Традиції та обряди
Головні традиції 2 червня — молитви святого Тимофія про гарний урожай, спостереження за молодими сходами посаджених культур.
Велику увагу селяни приділяли смаку огірків. Гіркоти намагалися уникнути різними способами: не допускали надмірно сильного поливу, удобрювали особливими способами, оберігали огірки від променів сонця.
Дивіться сюжет про свята