Майже половина чоловіків та третина жінок у світі хроплять, і вчені стверджують, що останнім часом намітилася тенденція до "омолодження" хропіння, і наслідки небезпечної патології можуть бути фатальними.

Кримінальний екш на грунті нічного хропіння стався в Бурятії. Чоловік забив дружину до смерті за те, що вона хропіла і заважала йому спати. Посеред ночі він прокинувся від гучного хропіння своєї дружини і намагався її відсунути, проте жінка продовжувала хропіти, а він не міг заснути. За версією слідства, розлючений чоловік схопив дружину за потилицю і чотири рази вдарив об ліжко.

Причому в суді він заявив, що останнє, що пам'ятає, як від ударів дружина прокинулася і сіла на ліжко. Після побиття чоловік нарешті заснув, а коли відкрив очі, то побачив вже мертву дружину - вона лежала на підлозі. Тікати він не став і дочекався приїзду швидкої та поліції. Відносно нього завели кримінальну справу про заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю, що спричинило смерть через необережність. Чоловіка визнали винним і засудили до семи років і десяти місяців колонії суворого режиму.

Зрозуміло, це ніяк не виправдовує вбивцю. Особливо якщо врахувати, що, замість того щоб бити дружину, він не захотів зрозуміти, через що його дружина так голосно хропе.

Популярні новини зараз
Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Серед причин появи хропіння також можуть бути викривлена ​​перегородка носа і поліпи в носі. Ще частіше хропуть люди, у яких занадто великий язик (під час сну він може трохи западати в глотку, чому порушується дихання) або запалені мигдалини.

Але найнебезпечніша причина хропіння - синдром обструктивного апное сну. По суті, це часті зупинки дихання уві сні. З боку це виглядає приблизно так: той, хто лежить на якийсь час (більш ніж на десять секунд) перестає дихати, а потім різко вдихає повітря і це супроводжується дуже гучним хропінням. Таких "перепочинків" за ніч може бути кілька десятків, через це в кров не надходить достатня кількість кисню - крім нічного хропіння можуть з'явитися сильні щоденні головні болі, втому, людина просто не може виспатися. Крім того, апное може стати причиною інфаркту та інсульту.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що анатомічними причинами хропіння часто бувають викривлення перегородки носа, слабкість м'якого неба, гіпертрофічний риніт. Такий стан, як правило, хронічний.