Американські вчені з університету Міссурі в Сент Луїс провели ряд експериментів для наукового журналу Journal of Experimental Psychology: General і в зв'язку з цим запропонували найбільш оптимальні і кращі стратегії поведінки, які покликані полегшити біль при розставання з коханою людиною.

В експерименті взяло участь 24 особи віком від 20 до 37 років, які переживали розрив після тривалих відносин. Вчені пояснюють, що серед симптомів "розбитого серця" – депресія, апатія, відчуття виснаження, тривоги і безсоння у важкій формі. Вчені визначили три найбільш дієві стратегії для полегшення сердечного болю.

Негативне ставлення до партнера

Респондентам рекомендували думати про колишнього коханого тільки в негативному світлі. Згадувати всі його косяки і невдачі.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

Переоцінка любовних почуттів

Спробувати прийняти той факт, що можна відчувати теплі почуття по відношенню до колишньому партнерові навіть після розриву з ним. Вчені запропонували взяти ситуацію розриву і змиритися з нею, не аналізуючи подію.

Позитивне мислення

Учасникам на даному етапі запропонували думати тільки про позитивні риси свого екс-коханця і всіляко відволікатися від негативних думок.

Після цього експерименту вчені показували респондентам знімки їхніх колишніх і фіксували інтенсивність випробовуваних емоцій за допомогою електроенцефалограми. Фахівці проаналізували дані про відчуття випробовуваних.

Як результат, вчені довели, що всі три поведінкові стратегії працюють. Перша зменшує почуття любові, друга знижує симптоми "розбитого серця", а третя навіть підвищувала рівень щастя респондентів.

Доцент психології Сандра Лангелаг додала, що найбільш дієвою і ефективною все ж є стратегія "відволікання".

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" вираз "розбите серце" часто зустрічається в мелодрамах і любовних романах. Так і в житті люди інколи відчувають, що серце у них "розбите". Зазвичай цей стан пов'язують з невдачами в особистому житті, зруйнованими ілюзіями і недотриманим довірою.

Але мало хто знає, що синдром розбитого серця давно описаний і в медицині. Це цілком реальне захворювання зі своєю клінічною картиною, симптомами та методами лікування.