Вчені не припиняють дослідувати роботу головного
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це інформує Current Biology.
Новим відкриттям поділилась група нейробіологів з Німеччини, Швейцарії, Голландії і Великобританії.
В ході досліджень, вчені з'ясовували, що відбувається в мозку, коли людина спеціально намагається щось забути. Виявилося, що відповідають за це префронтальна кора і гіпокамп. Але не все так просто.
Для експерименту було залучено 22 пацієнта, яким імплантували особливі електроди, реєструючі мозкову активність. Потім вчені називали слова, які необхідно було запам'ятати, а також ті, які потрібно забути. Звичайно, забути слова не так то просто, тим більше спеціально. Однак за підсумками досвіду з'ясувалося, що учасники гірше пам'ятали саме ті слова, які "потрібно було забути".
Після фінального опитування сигнали з вживлених електродів були зібрані і проаналізовані. Виявилося, що в гіпокампі (скроневі частки) і префронтальній корі (лобова частка) в момент команди "забути" виникала ритмічна активність. Причому, виникала вона спершу в префрональной корі, після чого "переміщалася" у гіпокамп.
Остання структура давно відома як один з центрів пам'яті, але те, що він відповідає і за забування інформації, вдалося підтвердити вперше. Автори роботи стверджують, що нові дані можуть допомогти в розробці нових методів лікування посттравматичних розладів і допомогти людям позбутися від небажаних спогадів.
Нагадаємо,
Як повідомляв
Також