Нещодавно вчені з Австралії вперше зняли у водах Південного океану в Антарктиці рожевий морський огірок, якого ще називають «безголовим курчам-монстром». Варто відзначити, що до цього випадку тварину бачили тільки в Мексиканській затоці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяФахівцям вдалося зняти морський огірок з допомогою нової системи підводних камер, призначеної для збору даних для Комісії по збереженню морських живих ресурсів Антарктики (АНТКОМ).
«Деякі кадри, які ми отримуємо з камер, захоплюють подих. Ми можемо засікти види тварин, яких ніколи не бачили в цій частині світу. Найголовніше — камери надають важливу інформацію про зони морського дна»,— розповів керівник програми Австралійського антарктичного підрозділу Дірк Уэлсфорд.
«Курча без голови» було знято на глибині близько 3 км неподалік від островів Херд. За словами вчених, вони ніколи не зустрічали в цих місцях подібних істот і це одне з найдивовижніших створінь.
Цікавий той факт, що деякі види морського огірка (голотурії), особливо з родів Stychopus і Cucumaria, вживаються в їжу під назвою «трепанги». В Китаї і країнах Південно-Східної Азії вони вважаються делікатесом. Найбільш розвинений їх промисел біля берегів Японії, Китаю, Малайського архіпелагу та в південній частині Тихого океану.
Крім того, ця істота виробляє токсини, які представляють величезний інтерес для фармакології. Також використовуються в традиційній китайській медицині. Рибалки на островах Тихого океану використовують отруйні кюв'єрови трубочки (внутрішні органи, призначення яких до кінця невідомо) деяких їх видів при рибній ловлі.
Як повідомляв портал Знай.uа, бактерії з організму атлантичної глибоководної губки допоможуть вилікувати небезпечні і стійкі інфекції. У цьому переконані вчені.
Також портал Знай.uа писав, що в акваріумі у Торонто невідомий турист "в чому мати народила" стрибнув у резервуар з акулами і вирішив трохи поплавати.