Астрономи з допомогою потужного телескопа “Хаббл”, виявили на просторах космосу самотню карликову галактику ESO 338-4, яка розташовується на відстані 100 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Південна корона. За допомогою того ж телескопа вдалося зробити кілька дивовижних знімків. Сама галактика знаходиться дуже далеко від Чумацького Шляху, і людство не здатна долетіти до неї без подорожі в часі або просторі зі швидкістю світла.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Наголошується, що ESO 338-4 – це блакитна компактна карликова галактика. Ці галактики і отримали свою назву регіонів активного формування молодих блакитних зірок, які, як правило, розташовуються біля їх ядер. Примітно, що блакитні зірки мають найвищу температуру зовні з існуючих зірок. Один з таких регіонів можна помітити і в ESO 338-4. Термін життя молодих зірок дуже малий за астрономічними мірками – всього кілька мільйонів років, після чого вони часто згасають.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh в два рази яскравіше зафіксованого раніше максимуму для наднових зірок, в тисячі разів яскравіше “нормальних наднових і в 50 разів яскравіше нашої галактики Чумацький Шлях.
Раніше Знай.uа повідомляв про те, що компанія Xiaomi відома своїми пристроями, які шокують весь світ низькою ціною. Таким чином з'явилися на прилавках бездротові навушники, ціна яких близько 25$. Девайс здатний працювати без підзарядки близько 7 годин, забезпечуючи зручне використання.