Більшість даних міжнародної статистики свідчить про те, що середня тривалість життя жінок вища, аніж чоловіків, при чому незалежно від країни. Чому так відбувається і як прекрасній половині людства це вдається?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЖінки живуть довше за чоловіків: в чому причина?
Генетики впевнені: вся суть криється у відмінностях роботи мозку та інших органів, котрі пов'язані з діяльністю статевих хромосом. Тривале життя жінкам забезпечує додаткова копія гена, котрий на певний час уповільнює процес старіння.
За статистикою ВООЗ, середня тривалість життя людини на сьогоднішній день становить 71 рік. У всіх країнах світу, від найбідніших держав Африки і до найбагатших країн Європи, тривалість життя жінок стабільно залишається вище, ніж у чоловіків - 73 роки проти 68 років.
Як виявилося, чоловіки частіше страждають від ожиріння, алкогольної, тютюнової та наркотичної залежностей, тому у них значно слабші серце та судини. Більшість науковців раніше були впевнені, що причина в еволюції – мовляв, жінкам відведено більше часу на потомство.
Такий розрив між статями насправді обумовлений не тільки генетичними, а й соціальними факторами, це вдалося довести за допомогою лабораторних тестів на мишах з модифікацією ДНК.
Спеціалісти виростили чотири групи самців і самок, половина з них мала "неправильним" набором хромосом - самці з XX-хромосомами, і самки з XY-набором.
Три роки дослідів з гризунами показали, що тривалість їх життя залежала здебільшого не від статі тварини, а від набору хромосом. І "неправильні" ХХ-самці, і нормальні ХХ-самки жили довше, ніж XY-самки і самці.
Таким чином, жіноче довголіття можна пояснити не тільки соціальними і поведінковими відмінностями між статями, а й різними генетичними факторами, суть і роль яких належить вивчити.
Дивіться: в чому різниця між чоловіком та жінкою за версією науковців
Нагадаємо, вчені назвали несподівану користь популярного продукту.Як повідомляв "Знай.ua", стало відомо, що відбувається у мозку людини пеед смертю. Також "Знай.ua" писав, в Осло і Стокгольмі відбулося вручення Нобелівської премії 2018 року.