Гендерна рівність – питання не тільки справедливого суспільства, а й турботи про здоров'я. Здоров'я жінки може страждати через це. Сексизм, зокрема, погіршує психіку та фізичний стан "слабкої" половини людства.

Про це заявили вчені з США та Бразилії після проведення відповідних досліджень.

Вони створили спеціальні анкети та попросили їх заповнити 3724 працездатних американців. В одному з питань добровольцям потрібно було вказати, скільки днів за останній місяць він відчував себе погано: переживав стрес, помічав симптоми депресії або емоційного вигорання.

Проаналізувавши дані, вчені виявили цікавий результат. Жінки заявляли про погане психічне самопочуття протягом 3,6 днів на місяць. Чоловіки в свою чергу почували себе недобре 2,8 днів. Фізичне нездужання жінки відчували в середньому 2,7 днів на місяць, а чоловіки – 2,2 днів.

Також вчені з'ясували, що 8,4% опитаних жінок і 2% чоловіків стикалися з дискримінацією за гендерною ознакою на роботі. 4,1% жінок і 1,3% чоловіків повідомили про домаганнях за останній рік. З дискримінацією того чи іншого роду (расизмом, сексизмом, забобонами щодо віку) стикалися 23% жінок і 16,5% чоловіків.

Популярні новини зараз

Від тривалої хвороби померла міністр освіти Любомира Мандзій - Садовий ллє сльози

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще

Зв'язок між погіршенням здоров'я та дискримінацією зацікавив вчених. Вони також враховували такі чинники, як вік і рівень доходу респондентів.

У зоні ризику опинилися жінок, які стикалися з сексизмом і ейджизмом. Їм загрожує погіршення психічного стану. Фізичне здоров'я може погіршитися в жінок, які пережили домагання. На здоров'я чоловіків випадки дискримінації не позначилися в тій же мірі.

Нагадаємо, що людство може втратити головний допінг для мозку: названо причини.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені з Університетського коледжу Лондона на прикладі масштабної вибірки показали, що генетичні варіанти чотирьох генів через NMDA-рецептор здатні викликати симптоми шизофренії.

Також "Знай.uа" писав, американські вчені з Університету Арізони виявили, що звичні для людини напої, як чай та кава можуть загострити симптоми тривожності.