Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2030 року.

Белізький Бар’єрний риф

Риф постраждав через глобальне потепління та діяльність людини. Вже у 1998 році, втративши у багатьох місцях до 50% коралів. Його корали, як і раніше, знебарвлюються і зникають.

Популярні новини зараз

Ціни на олію продовжать рости: не врятує і щедрий урожай соняшнику

Катерина Репяхова не витримала і "втекла" від Віктора Павлiка з дитиною: "Хочеться Стаса Михайлова"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

Конголезька западина

За даними ООН, до 2040 року до двох третин унікальної флори і фауни буде втрачено в разі неприйняття ефективних заходів щодо їх захисту.

Ліси нещадно вирубують. Зменшення площі лісової поверхні призводить до скорочення обсягів вбирання вуглекислого газу, а значить, і дощів, що сприяє зміні клімату.

Мадагаскар

Якщо не врятувати ліси цієї острівної африканської держави, через 35 років вони будуть повністю вирубані і випалені, а їхні мешканці вимруть. Деякі рідкісні види тварин острова навіть не були вивчені й зареєстровані, та, можливо, вимруть до того, як їх встигнуть дослідити.

Мертве море

За останні чотири десятиліття його площа скоротилася на третину, а обміліло воно на 24 метри. Виробники косметики і вуглекислого калію постійно виснажують мінеральні запаси морського дна. Вчені пророкують, через 50 років Мертвого моря зовсім не стане.

Північний і Південний полюси

Нові масиви льоду перестануть формуватися в Антарктиді протягом 20-40 років. Глобальне потепління загрожує вимиранням 80% імператорських пінгвінів Антарктиди. В Арктиці знищення загрожує білим ведмедям.

Національний парк Еверглейдс, Флорида, США

60% місцевої води відкачують для постачання в довколишні міста і на ферми. Місцевість постійно забруднюється. Площа парку – єдиного місця, де мешкає флоридська пантера – вже скоротилася удвічі з 1900 року. Протягом 40 років флоридська пантера, як і ще 20 видів тварин, може повністю зникнути.

Мальдівські острови

Якщо глобальне потепління продовжиться, ці острови, що підносяться лише на два з невеликим метра над рівнем моря, будуть затоплені.

Популяція тигрів

Сьогодні в дикій природі їх залишилося 3200, тоді як в 1900 році в одній Індії їх було 100 тисяч. Повністю тигри можуть вимерти вже через 12 років. Для потреб китайської традиційної медицини вбивають у середньому по одному тигру на добу. Заповідники для тигрів існують, але вони не забезпечують надійних шляхів міграції самок, необхідних для повноцінного відтворення популяції.

Джунглі Тахуаману, Перу

У перуанській провінції Мадре де Діос знаходяться мало не останні в світі запаси червоного дерева. І росте воно саме в джунглях Тахуаману. Але через незаконну вирубку вони скорочуються.

Басейн річки Янцзи

Більшість видів флори і фауни, що населяють цей природний регіон, знаходиться під загрозою знищення. Виною тому вирубка лісів, будівництво гребель і утворення водосховищ.

Нагадаємо, у Долині Смерті з'явилося життя. Вчених вразило те, що в цьому місці була виявлена водойма, адже воно вважається найсухішим в США.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені знайшли найдовшу в світі печеру.

Також "Знай.uа" писав, про неймовірні ліса нашої планети, які схожі на інопланетні пейзажі.