Геолог з Німеччини Альфред Вегенер на початку ХХ століття вперше запропонував теорію дрейфу континентів. Він порівняв обриси берегових ліній старого і Нового світів, а також геологію їх узбереж.

В той час вона не мала істотного успіху і вчені не могли пояснити і зрозуміти ті сили, які розсунули континенти так далеко. Друга хвиля теорії сталася в середині 20 століття.

Завдяки палеомагнитным досліджень вдалося з'ясувати, що земні континенти дійсно переміщувалися і деколи навіть поверталися. До того часу вже почалася розробка сучасної геотектоніки, яка показала, що руху в земній мантії можуть призводити до переміщення об'єктів континентального масштабу.

Високоточне вимірювання положення континентів стало можливим вже з початком космічної ери. Виявилося, що материки дійсно дрейфують зі швидкістю близько декількох сантиметрів в рік.

Популярні новини зараз

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

Раніше повідомлялося, що нещодавно астрофізики зробили сенсаційну заяву після того, як переглянули зображення, отримані телескопом Хаббл. Так вчені стверджують, що Всесвіт розширюється на 9% швидше, ніж передбачалося раніше. Найцікавіше, що для пояснення цього явища вченим знадобиться нова фізика.

Як припускає група космологів із США, дивацтва в розширенні Всесвіту можна пояснити ранньою темною енергією. Вона з'явилася незабаром після Великого вибуху і покрила простір чимось на зразок космічної антигравітації, надавши Всесвіту прискорення.

Нагадаємо, на дні океану вчені виявили найзагадковіша істота.

Як повідомляв Знай. ua, вчені розповіли, в якому віці людина здатний створити шедевр.

Знай. ua писав, що вчені зробили відкриття, яке змінить світ.