Є досить висока ймовірність того, що в даний момент ви думаєте про їжу. Можливо, намагаєтеся вирішити, яку страву приготувати на вечерю. А може бути, згадуєте про смачний обід чи збираєтеся на час відмовитися від їжі.

Якщо ви думаєте про останній варіант, то знайте: дослідники з Массачусетського технологічного інституту виявили цікаві факти про голодування. В ході експерименту вчені з'ясували, що якщо не годувати мишей протягом 24 годин, то у них прискорюється регенерація стовбурових клітин, які відповідають за оновлення епітелію кишечника.

Справа в тому, що по мірі нашого старіння стовбурові клітини втрачають здатність швидко відновлювати зношені тканини органів. А це негативно позначається на стані всього організму.

Дослідники виявили, що голодування протягом дня прискорило відновлення кишкових стовбурових клітин в два рази. Як з'ясувалося, клітини почали черпати енергію шляхом розщеплення жирних кислот замість глюкози. При цьому у них активувався ген, який відповідає за метаболізм жирів. Звичайно, потрібно ще провести випробування на людях, але результати такого експерименту, швидше за все, будуть позитивними. Стовбурові клітини мишей не сильно відрізняються від наших.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Якщо ви не довіряєте дієтам, повірте науці: добове голодування значно прискорює метаболізм. Подивіться на Джиммі Кіммела і Бенедикта Камбербетча. Вони залишаються в хорошій формі завдяки періодичній короткочасній відмові від їжі.

Дієти, засновані на голодуванні, існували і до цього дослідження. Одна з них називається просто — 5:2. Якщо коротко, то п'ять днів ви харчуєтеся як зазвичай, а два дні сильно обмежуєте себе по калоріях.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вчені розвінчали популярні міфи про дієти. Вчені встановили, що багато дієт є звичайним міфом. Замість того, щоб втратити ненависні кілограми, від деяких з них можна навіть поправитися. До такого висновку прийшла група дієтологів, яку очолює Оксана Скиталінська. На її думку, деякі дієти є елементарним «засобом добре заробити». Вона вважає їх не обґрунтованими за медичними параметрами, які не принесуть користі ні здоров'ю, ні фігурі.