Викладач лекцій в Університеті Суонсі Д-р Кен Гріффін виявив зображення відомої єгипетської жінки-фараона по імені Хатшепсут. Про це повідомляє ГолосUa.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗнахідка складається з двох вапнякових фрагментів, які були приклеєні разом. Виявлений об'єкт зберігався в одному з забутих музеїв більше двадцяти років, і був згаданий науковими співробітниками для вивчення тільки з-за старою чорно-білій фотографії.
Лицьова сторона артефакту зображала жіночу голову, обличчя якої, на жаль, відсутне. Ззаду виднілися фрагменти опахала. Сліди ієрогліфів також видніються над головою. Іконографія фрагмента вказує, що жінка являє собою правителя Єгипту. Проблему представляв той факт, що точно розпізнати, хто був оригіналом для створення цієї роботи – практично нездійсненне завдання.
Ще однією складністю виступає відсутність відомостей щодо вихідного походження або конкретного місця знаходження давнину. Відомо лише те, що об'єкт прибув у Суонсі в 1971 році в рамках розподілу предметів, що належать серу Генрі Велкому (1853-1936), фармацевтичного підприємцю.
Опис свідчить про те, що уламки мають товщину менше 5 см і вони точно були видалені зі стіни храму або гробниці. Про це говорять специфічні вирізи на задній частині.
Після численних візитів до країни фараонів, докторові Гріффіну вдалося оперативно встановити, що іконопис схожа на рельєфи в храмі Хатшепсут в Дейр-ель-Бахрі (Луксор), який був побудований на висоті Нового Царства. Підказка криється в незвично зображених волоссі, наголов'я з закрученим урізу і прикрасою опахала, які добре відомі в Дейр-ель-Бахрі.
Але набагато важливіше те, що ієрогліфи над головою є частиною формульного тексту, засвідченого в іншому місці храму, де використовують жіночий займенник. Ці аргументи стали вирішальним доказом на користь того, що на артефакт нанесено зображення жінки-правителя.
Мова йде про Хатшепсут, яка увійшла в світову історію як п'ятий фараона вісімнадцятої династії (c.1478-1458 до н. е..), будучи однією з небагатьох жінок, які займали таку високу посаду.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" група біологів з Гронінгенського університету провела експеримент, завдяки якому експерти прагнули спростувати гіпотезу, що археи і бактерії походять від одного предка.