Українські археологи знайшли черговий важливий історичний артефакт. Стало відомо, що іще один середньовічний корабель знайшли в Дніпрі учасники Гідроархеологічної експедиції Хортицького заповідника, яка завершилась 17 червня.

Судно виявили на дні річки неподалік від уже відомої раніше знахідки. Про це в соцмережі повідомив керівник експедиції Дмитро Кобалія.

"Це була вузький човен до 4 метрів в ширину при довжині до 20 метрів. Дубовий, плоскодонний, з гострим вузьким носом, який закінчується витонченим косим штевнем. Обшивка кріпилася встик кованими цвяхами, для цього в дошках вирізалися спеціальні трикутні пази. Цілком імовірно, що судно побудували не в XVII, а навіть в XVI столітті. Такі скоби є хорошим датуючих матеріалом і поширені на середньовічних пам'ятках Польщі, Литви та Німеччини. Ніс і корма збереглися краще ", - написав Дмитро Кобалія.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще

За припущеннями істориків, "наявність двох кораблів в одному місці може бути слідами одного історичної події, наприклад битви запорожців з турками".

Нагадаємо, що 7 червня гідроархеологи із Запоріжжя, Херсона та Одеси в гирлі Дніпра почали дослідження османської галери другої половини ХVII століття, яку виявили на дні однієї з проток. Херсонські дайвери знайшли судно ще в 90-х роках. На поверхню були підняті унікальні артефакти - гармата, особисті речі, кераміка. Судно досягає 38 метрів в довжину і від п'яти до шести метрів в ширину.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що археологи з Британії виявили камінь з 1300-річними написами латиною і грецькою мовою, а також християнськими символами. Як повідомляє Daily Mail, склад лицарів Круглого столу був більш багатонаціональним, ніж прийнято вважати.

У замку Тинтагель разом з каменем, який був підвіконням середньовічного вікна, знайшли раковини устриць, скляні келихи з Іспанії, турецькі чаші.

Вчені відзначають, що такі знахідки є незвичайними, оскільки у світі рідко зустрічаються збережені написи раннього Середньовіччя.

Як заявив експерт з Лондонського університету Мішель Браун, стиль письма і християнські символи дають дослідникам цінні відомості про культуру людей, які жили в Тинтагеле в VII столітті.

Нагадаємо, легендарний король Артур, міфологічний національний герой Британії, який жив, за переказами, в V-VI століттях нашої ери, міг бути вихідцем з території сучасної України.

Про це у своєму Facebook написав український історик і політолог Олександр Палій.